طراحی و ساخت ویلا

تجربه زندگی در استثنایی ترین ویلای سال

طراحی ویلا درباره ساختمون نیست؛ درباره آدماست

ما ساختمون نمی سازیم؛ قصه آدما رو تخیل می کنیم. طراحی ویلا یا یک خونه مثل نوشتن فیلمنامه است. نمایشی که قصه زندگی آدما رو روایت می کنه. در و دیوار و پنجره خونه هامون شاهد عمیق ترین و خصوصی ترین قصه های زندگی ما هستند. بستری هستند که قصه ها در اون روایت میشه. ظرفی که هم از قصه هامون شکل می پذیره و هم قصه هامون رو شکل میده. خاطره می سازه و خاطره میشه. آدم ها خاطرات، تجربه ها و قصه های زیادی برای شنیده شدن دارند و معماری چیزی نیست جز روایت قصه آدم ها.

از نظر ما شما بخش مهمی از پروسه طراحی ویلا و خانه هستید. آنچه هر پروژه رو منحصربفرد می کنه خود شما هستید. سرنخ های اصلی طراحی ویلا در دل قصه های کوچک و بزرگ زندگی شما دنبال می شن. تلاش می کنیم از عمق روزمرگی های زندگی تون پلی بزنیم به آینده و آنچه طراحی و ساخته میشه مثل لباسی که مشخصا برای شما دوخته شده، قواره تن زندگی تون باشه. تک تک جزییاتش، گوشه و کنارش، کنج و دنجش نگاه و نگرش شما به زندگی تون را بازتاب بده و کمک کنه نسخه بهتری از خودتون رو زندگی کنید. نسخه ای جسورتر، شجاع تر و عملگرا تر.

طراحی و ساخت ویلا درباره ساختمان نیست درباره آدم هاست

آلبوم عکسی از آینده داشته باش

تابحال براتون پیش اومده که ساعت ها تو آلبوم عکس های خانوادگی تون مشغول مرور خاطرات شیرین گذشته باشید؟ تصاویر حقیقتا جادو می کنند. انگار که گذشته مون رو قاب گرفته اند. این قاب های چند اینچی پنجره ای می شن به خاطراتمون و ما رو با خودشون می برند به گذشته ها.

چه لذت بخش بود اگه آلبوم عکسی از آینده داشتیم. وقتی خسته از روزمرگي روی صندلي تراس خونه هامون نشستيم يا بعد از سرخوشي یک مهمونی شبانه پاي ظرفشويي ايستاده ايم و زیر لب آهنگي رو زمزمه مي کنيم و به آینده فکر می کنیم، حقیقتا تصورمون از آینده چه شکلی خواهد داشت؟

مسیر پر پیچ و خم طراحی ویلا در گام اول منتهی میشه به این که آلبوم تصاویری از زندگی جاری در پروژه تون شکل بگیره. آلبومی که این بار نه گذشته بلکه آینده رو قاب گرفته.

رویاتو لمس کن! قبل از اینکه ساخته بشه

همه چیز از تخیل شروع میشه. خونه ای که توش زندگی می کنیم بخشی از کاراکتر امروز ماست و خونه ای که توش زندگی خواهیم کرد شخصیت آینده ما رو شکل خواهد داد.

 ما مسیر رسیدن از تجسم یک رویا به ساخت ویلا رو قدم به قدم به شما نشان می دیم. از تخیل کردن و طراحی ویلا تا به واقعیت پیوستن و ساخت ویلا در کنارتون هستیم. می تونید توی رویاتون قدم بزنید، قبل ازاینکه ساخته بشه.

در اغلب پروژه های طراحی و ساخت ویلا، تصاویر سه بعدی تک فریم، بخش های محدودی از پروژه رو برای کارفرما نمایش میده و جزئیات کار عملا در پروسه ساخت ویلا و به سلیقه و تجربه سازنده واگذار میشه.

ما امکانات بیشتری در اختیارتون می گذاریم. طراحی ویلا در همه قسمت های پروژه به صورت کامل و با جزییات رنگ ها، نور روز، نورپردازی شب، متریال و حتی صدایی که تو فضا شنیده میشه، شبیه سازی میشه و نهایتا یک تجسم واقعی از آینده در اختیار خواهید داشت، این طوری به ساخت ویلا نزدیکتر میشیم.

اگر به ویلاهای دوبلکس علاقمندید حتما مقاله ی منتشر شده درباره طراحی ویلا دوبلکس و خصوصیات آن ها رو بخوانید.

پخش ویدیو
ویلا کلارآباد
پخش ویدیو

رویاتو با آدما به اشتراک بذار

ممکن هست بخواهید یک ویدیوی کوتاه از طراحی ویلا همراه خودتون داشته باشید که در یک مهمانی، بعد از یک جلسه کاری، بعد از کلاس ورزش، در مسیر برگشت در آسانسور یا هرجایی که ممکنه در زمانی بسیار کوتاه طراحی ویلا تون را به دوست، همکار یا آدم های زندگی تون ارائه کنید و از آن ها مشورت بخواهید. انیمیشن ها در کوتاه ترین و به جذاب ترین شکل ممکن این امکان را براتون فراهم می کنند.

همچنین ممکنه قصد فروش یا پیش فروش پروژه رو داشته باشید. چه در طراحی ویلا چه در هر پروژه دیگری ، برای جذب و ورود سرمایه به پروژه لازمه سرمایه گذار یا خریدار نسبت به آینده پروژه اعتماد و اطمینان حاصل کنه. انیمیشن ها با تدوین و ضرباهنگ تاثیر گذار تجسم جذاب و هیجان انگیزی از آینده پروژه ترسیم می کنند و امکان فروش یا ورود سرمایه به پروژه را تسریع می بخشند.

هزینه ساخت ویلا چقدر هست؟

یکی از سوالات اساسی که همه کارفرما ها قبل از شروع طراحی ویلا از ما دارند هزینه ساخت ویلا است. معمولا مطابق عرف منطقه یک عدد نسبی برای ساخت هر مترمربع از پروژه وجود داره. ولی طبق تجربه ما در 85 درصد موارد هزینه نهایی تا 50 درصد بیشتر از چیزی که پیش بینی شده خواهد شد. این مسئله همیشه نارضایتی کارفرماها رو در پی دارد.

در روش BIM به دلیل اینکه عملا پروژه یک مرتبه در کامپیوتر با تمام دیتیل و جزییات به صورت سه بعدی ساخته می شه احتمال خطای برآورد هزینه تا زیر 5 درصد کاهش پیدا می کنه. در این مدل سه بعدی هر عضو آرایه‌ای از اطلاعات مربوط به فعالیت‌ها و وظایف مختلف مدیریت ساخت (مثل مشخصات مصالح، وزن، رنگ، اندازه، اطلاعات قیمت اجزاء و…) رو به همراه خودش داره. بنابراین می تونیم پیش از شروع ساخت ویلا به صورت کاملا دقیق تری به برآورد قیمت و حتی لیست خرید کاملا دقیق برسیم. 

مقاله ای اختصاصی درباره برآورد شرایط و هزینه های ساخت ویلا در شمال میتونه تا حدودی در این امر به شما کمک کنه.

هزینه ساخت ویلا
str

سازه سبک تر، هزینه کمتر

هر زلزله ای که در کشور می آید بحث استحکام ساختمان ها تا مدتی نقل محافل و دورهمی هاست. خصوصا در سال های اخیر که چند زلزله تلخ را تجربه کردیم. تصور غلطی که در ذهن مردم درباره استحکام سازه وجود دارد این است که هرچقدر متریال مصرفی سازه از جمله بتن و میلگرد مصرفی را سنگین تر در نظر بگیریم سازه بهتری خواهیم داشت. این درحالی است که سنگینی سازه هنگام زلزله می تواند بر علیه سازه عمل کند و اتفاقا نقطه ضعف سازه خواهد شد.

یکی از تلاش های مستمر ما در این سال ها علاوه بر استفاده از ضربه گیرها، نیروهای آونگی، شناورسازی و … بحث بهینه کردن سازه ها برای مقابله هرچه بهتر با زلزله است. در این روش سیستم سازه‌ای طی چندین مرحله محاسباتی سبک‌سازی و بهینه می شود به‌نحوی‌که عموماً سازه بین 10 تا 25 درصد سبک تر می گردد. این مسئله علاوه بر مقاومت بهتر ساختمان در مقابل زلزله باعث صرفه‌جویی در بتن، آهن‌آلات و میلگرد مصرفی خواهد شد. با توجه به این که عموما یک سوم هزینه ساختمان صرف سازه می شود این صرفه جویی در کل هزینه های ساخت عدد چشمگیری خواهد بود.

مصرف کمتر ، زندگی بهتر

حتما تابحال زندگی در خانه یا محیط کاری را تجربه کرده اید که زمستان ها سامانه گرمایشی تمام وقت روشن است و تابستان هایش با هیچ کولری خنک نمی شود. بحران مصرف انرژی در سال های اخیر، و گران شدن سوخت و انرژی باعث شده مدیریت مصرف انرژی در ساختمان سازی و ساخت ویلا هم مورد توجه واقع شود. طبق مطالعات انجام شده 80 درصد سوء مصرف انرژی در مرحله طراحی قابل کنترل و کاهش است.

روش های طراحی ویلا دستخوش تغییرات اساسی شده اند. در روش های جدید طراحی ویلا صرفا مسائل زیبایی شناسی هدف نهایی ما نیستند. پارامترهای موثر بر طرح (مثل سازه، اقلیم، نور، عملکرد و …)،‌ به زبان کامپیوتر ترجمه می‌شوند و با اضافه شدن لایه‌های مختلف آنالیز و سنجش، آن‌هم به صورت کاملا موازی، میزان پاسخ‌دهی آن‌ها کنترل و بهینه می‌گردد. مثلا میزان نورگیری ساختمان‌‌تان در تمام ساعات و روزهای یک سال، مطابق با اطلاعات دقیق اقلیمی منطقه، تحلیل و ابعاد بازشو‌ها (پنجره‌ها) یا سایه‌بان‌ها در هر جبهه ساختمان بسته به میزان نورگیری در حالت بهینه‌ قرار‌می‌گیرد. این مسئله بخصوص در پروژه‌های بزرگ تاثیر چشمگیری در کاهش مصرف انرژی و کاهش هزینه‌های پروژه و ساخت ویلا خواهد داشت.

ساخت ویلا

24 ساعت شبانه روز ارتباط آنلاین

این روزها که بیماری کرونا عجیب روابط اجتماعی مان را دستخوش تغییر کرده، ضرورت استفاده از تکنولوژی های ارتباطی آنلاین بیش از هر زمانی احساس می شود. به شما اطمینان می دهیم که تا آنجایی که ممکن است بسیاری از روابط کاری مان با شما در بستر فضای مجازی و ارتباط آنلاین خواهد بود.

از همان ابتدای طراحی ویلا براساس یک زیرساخت نرم‌افزاری که در اختیارتان می‌گذرایم، یک اکانت مجازی (Private Account) برای شما ساخته می‌شود که می‌توانید در هرفضایی از اینترنت تمامی تصاویر یا فضاهایی را که مطلوب و دلخواه خود می‌بیند، با یک کلیک به این اکانت انتقال دهید. بدین ترتیب یک Wish List از تصورات شما در ابتدای طراحی ویلا در اختیار ما قرار می‌گیرد که در نزدیک نمودن طراحی نهایی با ایده آل های ذهنی شما بسیار کارساز خواهد بود.

همچنین در هر مرحله طراحی ویلا و ساخت ویلا گزارشات تصویری هفتگی و ماهانه‌ای از مراحل اجرای کار به صورت آنلاین در اختیارتان قرار می‌گیرد. جهت حصول اطمینان بیشتر شما دوربین‌هایی در کارگاه نصب می‌گردد که می‌توانید در 24 ساعت شبانه‌روز و به صورت آنلاین تمامی مراحل ساخت ویلا و اجرای پروژه‌تان را از هرکجای دنیا که هستید رصد کنید!

ما را دنبال کنید

موس