توی [رویاهات] قدم بزن

زندگی در خاص ترین ویلای سال برازنده شماست

طراحی ویلا و ساخت ویلا

طراحی ویلا و ساخت ویلا، به عنوان یک فرصت دلنشین برای استراحت آخر هفته همراه با خانواده و دوستان، یک امکان ویژه برای قشر متوسط به بالای جامعه محسوب میشه. قشری که علاوه بر داشتن مقتضیات اولیه زندگی، بدنبال تجربه شکل تازه ای از زیستن هست.

در الگوهای مرسوم طراحی ویلا و ساخت ویلا معمولا پیشنهاد تازه ای برای تجربه شکل جدیدی از زندگی وجود نداره و زندگی در این ویلا ها اساسا فاصله معناداری با زندگی آپارتمان نشینی نداره. بلکه همون برنامه و همون عملکردها را بازتولید می کنه و این فرصت ویژه صرفا در داشتن امکانات بیشتر و یا حیاط بزرگتر خلاصه میشه. انگار همون آپارتمان رو از میان انبوه ساختمان های شهر برداشتیم و آوردیم وسط یک حیاط بزرگتر. 

پخش ویدیو
تیزر پروژه ویلا نوژن
طراحی ویلا ساخت ویلا مدرن
نمایش ویدیو درباره طراحی ویلا ساخت ویلا مدرن
تیزر پروژه ویلا بید مجنون

ما در دفتر معماری برانیا در طول این سال ها تلاش کردیم توانایی های طراحی مون را در مقیاس های مختلفی بسنجیم اما به طور خاص بر روی طراحی ویلا و ساخت ویلا تمرکز ویژه داشته ایم. طراحی ویلا به دلیل محدودیت های کمتر و امکان تجربه فضایی بیشتری که داره یک فرصت مناسب و جالب هست برای ساخت ویلا با فضاهای کمتر تجربه شده. فضاهایی که علاوه بر ارزش افزوده اقتصادی یک امکان تازه برای زیستن باشند. 

طراحی ویلا درباره ساختمون نیست؛ درباره آدماست

ما ساختمون نمی سازیم؛ قصه آدمها رو تخیل می کنیم. طراحی ویلا یا خانه مثل نوشتن فیلمنامه است. نمایشی که قصه زندگی آدما رو روایت می کنه. در و دیوار و پنجره خونه هامون شاهد عمیق ترین و خصوصی ترین قصه های زندگی ما هستند. ظرفی هستند که هم از قصه هامون شکل می پذیره و هم قصه هامون رو شکل میده. خاطره می سازه و خاطره میشه. آدما خاطرات، تجربه ها و قصه های زیادی برای شنیده شدن دارند و معماری چیزی نیست جز بستر روایت قصه آدم ها.

تصاویر پروژه ویلا نوژن | دفتر معماری برانیا

از نظر ما، شما بخش مهمی از پروسه طراحی ویلا و خانه هستید. آنچه هر پروژه رو منحصربفرد می کنه خود شما هستید. سرنخ های اصلی طراحی ویلا در دل قصه های کوچک و بزرگ زندگی شما دنبال می شن. تلاش می کنیم از عمق روزمرگی های زندگی تون پلی بزنیم به آینده و آنچه طراحی و ساخته میشه مثل لباسی که مشخصا برای شما دوخته شده، قواره تن زندگی تون باشه. تک تک جزییاتش، گوشه و کنارش، کنج و دنجش نگاه و نگرش شما به زندگی تون را بازتاب بده و کمک کنه نسخه بهتری از خودتون رو زندگی کنید. نسخه ای جسورتر، شجاع تر و عملگرا تر.

آلبوم تصاویر طراحی ویلا بید مجنون | دفتر معماری برانیا

آلبوم عکسی از آینده داشته باش

تابحال براتون پیش اومده که ساعت ها تو آلبوم عکس های خانوادگی تون مشغول مرور خاطرات شیرین گذشته باشید؟ تصاویر حقیقتا جادو می کنند. انگار که گذشته مون رو قاب گرفته اند. این قاب های چند اینچی پنجره ای می شن به خاطراتمون و ما رو با خودشون می برند به گذشته ها.

چه لذت بخش بود اگه آلبوم عکسی از آینده داشتیم. وقتی خسته از روزمرگي روی صندلي تراس خونه هامون نشستيم يا بعد از سرخوشي یک مهمونی شبانه پاي ظرفشويي ايستاده ايم و زیر لب آهنگي رو زمزمه مي کنيم و به آینده فکر می کنیم، حقیقتا تصورمون از آینده چه شکلی خواهد داشت؟

مسیر پر پیچ و خم ساخت ویلا و طراحی ویلا در گام اول منتهی میشه به این که آلبوم تصاویری از زندگی جاری در پروژه تون شکل بگیره. آلبومی که این بار نه گذشته بلکه آینده رو قاب گرفته.

رویاتو لمس کن! قبل از اینکه ساخته بشه

در اغلب پروژه های طراحی و ساخت ویلا، تصاویر سه بعدی تک فریم، بخش های محدودی از پروژه رو برای کارفرما نمایش میده و جزئیات کار عملا در پروسه ساخت ویلا به سلیقه و تجربه سازنده واگذار میشه. ما امکانات بیشتری در اختیارتون می گذاریم.

طراحی ویلا در همه قسمت های پروژه به صورت کامل و با جزییات رنگ ها، نور روز، نورپردازی شب، متریال و حتی صدایی که تو فضا شنیده میشه، شبیه سازی میشه به نحوی که می تونیم بریم داخل ویلا حرکت کنیم ؛ همه جزییات رو بسنجیم و وقتی مطمئن شدیم شروع به ساخت ویلا کنیم. شما یک تجسم کاملا واقعی از آینده در اختیار خواهید داشت. اینطوری قبل از شروع به ساخت ویلا نزدیک تر میشید.

طراحی ویلا ساخت ویلا
نمایش ویدیو درباره طراحی ویلا ساخت ویلا
تجربه واقعیت مجازی پروژه کوشک خانه | دفتر معماری برانیا

ما مسیر رسیدن از تجسم یک رویا به ساخت ویلا رو قدم به قدم به شما نشان می دیم. از تخیل کردن و طراحی ویلا تا به واقعیت پیوستن و ساخت ویلا در کنارتون هستیم. می تونید توی رویاتون قدم بزنید، قبل ازاینکه ساخته بشه.

اگر به ویلاهای دوبلکس علاقمندید حتما مقاله ی منتشر شده درباره طراحی ویلا دوبلکس و خصوصیات آن ها رو بخوانید.

ویلا کلارآباد
پخش ویدیو
انیمیشن پروژه ویلا کلارآباد | دفتر معماری برانیا

رویاتو با آدما به اشتراک بذار

ممکنه بخواهید یک ویدیوی کوتاه از طراحی ویلا همراه خودتون داشته باشید که در یک مهمونی، بعد از یک جلسه کاری، بعد از کلاس ورزش، در مسیر برگشت در آسانسور یا هرجایی که ممکنه در زمانی بسیار کوتاه طراحی محوطه و ویلا تون را به دوست، همکار یا آدم های زندگی تون نشون بدید و از آن ها مشورت بخواهید. انیمیشن ها در کوتاه ترین و به جذاب ترین شکل ممکن این امکان را براتون فراهم می کنند.

حتی ممکنه قصد فروش یا پیش فروش پروژه رو داشته باشید. چه در طراحی ویلا چه در هر پروژه دیگری، برای جذب و ورود سرمایه به پروژه لازمه سرمایه گذار یا خریدار نسبت به آینده پروژه اعتماد و اطمینان حاصل کنه. انیمیشن ها با تدوین و ضرباهنگ تاثیر گذار تجسم جذاب و هیجان انگیزی از آینده پروژه ترسیم می کنند و امکان فروش یا ورود سرمایه به پروژه را تسریع می بخشند.

پخش ویدیو
انیمیشن پروژه کوشک خانه
طراحی و ساخت ویلا دماوند
نمایش ویدیو درباره طراحی و ساخت ویلا دماوند
انیمیشن پروژه ویلا باغ سیب
طراحی و ساخت ویلا کرج
نمایش ویدیو درباره طراحی و ساخت ویلا کرج
انیمیشن پروژه ویلا چهارفصل
مراحل ساخت ویلا بید مجنون | دفتر معماری برانیا

ساخت ویلا با جدیدترین تکنولوژی های ساخت

ساخت ویلا و به طور کلی ساخت و ساز در ایران اگرچه شکل و قیافه اش عوض شده اما هنوز با فناوری ۷۰ سال پیش انجام میشه. استفاده از مصالح سنگین بنایی که هم سازه رو سنگین می کنه هم کیفیت اجرا رو پایین میاره دیگه کاملا منسوخ شده است. 

ما پروژه ها رو تا حد امکان بدون نیاز به مصالح بنایی و به صورت خشک اجرا می کنیم. اغلب با روش های تولید در کارخانه و پیش ساخته یا با اتصلات و دیتیل هایی که هم ساختمان رو سبک می کنند هم دقت و کیفیت رو بالا می برند و هم سرعت کار رو افزایش می دهند.

پروژه های ما اغلب به خاطر طراحی خاصی که دارند پیچیده و چالش برانگیز هستند و ما در طی این سال ها به جای اینکه از ایده ال های طراحی مون کوتاه بیاییم و با کمبودهای صنعت هماهنگ بشیم تلاش کردیم تیم های متخصص رو کنار خودمون جمع کنیم. تکنسین های متخصصی که کار خودشون رو جدی می گیرند و مثل خود ما دنبال دردسر های تازه هستند و از چالش های اجرا استقبال می کنند.

هزینه ساخت ویلا چقدر هست؟

یکی از سوالات اساسی که همه کارفرما ها قبل از شروع طراحی ویلا و ساخت ویلا از ما دارند هزینه ساخت ویلا است. معمولا مطابق عرف منطقه یک عدد نسبی برای ساخت هر مترمربع از پروژه وجود داره. ولی طبق تجربه در 85 درصد موارد هزینه نهایی تا 50 درصد بیشتر از چیزی که پیش بینی شده خواهد شد. و البته این افزایش 50 درصدی منهای ضررهای تورمی هست. این مسئله همیشه نارضایتی کارفرماها رو در پی دارد.

در دفتر معماری برانیا، پروژه ها به روش BIM طراحی میشن که یکی از جدیدترین متدهای طراحی معماری در دنیاست. تو این روش به دلیل اینکه عملا همه دیسیپلین های پروژه، شامل معماری، سازه و تاسیسات، یک مرتبه در کامپیوتر با تمام دیتیل و جزییاتش به صورت یکپارچه و کاملا سه بعدی مدلسازی و ساخته می شن احتمال خطای برآورد هزینه تا زیر 5 درصد کاهش پیدا می کنه.

بیم BIM
نمایش ویدیو درباره بیم BIM
مدلسازی سه بعدی BIM ویلا نوژن | دفتر معماری برانیا

چون توی این مدل سه بعدی هر عضو، آرایه‌ای از اطلاعات مربوط به فعالیت‌ها و وظایف مختلف مدیریت ساخت (مثل مشخصات مصالح، وزن، رنگ، اندازه، تعداد، اطلاعات قیمت، طراحی دکوراسیون مدرن و…) رو به همراه خودش داره. بنابراین می تونیم پیش از شروع ساخت ویلا، به صورت کاملا دقیق تری به برآورد قیمت و حتی لیست خرید کاملا دقیق برسیم. یعنی مثلا می تونیم دقیق بگیم پروژه شما 17 تا زانوی پلی اتیلن 45 درجه نیاز داره. با همین دقت!

مقاله ای اختصاصی درباره برآورد شرایط و هزینه های ساخت ویلا در شمال میتونه تا حدودی در این امر به شما کمک کنه.

سازه فلزی ویلا
نمایش ویدیو درباره سازه فلزی ویلا
طراحی سازه پیچیده ویلا کلارآباد | دفتر معماری برانیا

سازه سبک تر، هزینه کمتر

تصور غلطی که در ذهن مردم درباره استحکام سازه وجود داره اینه که هرچقدر آهن آلات یا بتن و میلگرد مصرفی رو سنگین تر در نظر بگیریم سازه محکم تر و بهتری خواهیم داشت. این درحالیه که سنگینی سازه هنگام زلزله می تونه بر علیه سازه عمل کنه و اتفاقا نقطه ضعف سازه خواهد شد. یکی از چالش های ما در پروژه هایمان علاوه بر حل پیچیدگی های سازه بحث بهینه کردن سازه ها برای مقابله هرچه بهتر با زلزله است.

ما سیستم سازه‌ای رو طی چندین مرحله محاسباتی سبک‌سازی و بهینه می کنیم به‌نحوی‌که عموماً سازه بین 10 تا 25 درصد سبک تر میشه. بهینه سازی اگر مطابق استانداردها، اصولی و صحیح انجام بشه علاوه بر مقاومت بهتر ساختمان در مقابل زلزله باعث صرفه‌جویی در بتن، آهن‌آلات و میلگرد مصرفی خواهد شد. با توجه به این که عموما یک سوم هزینه ساختمان صرف سازه میشه این صرفه جویی در کل هزینه های ساخت عدد چشمگیری خواهد بود.

مصرف کمتر ، زندگی بهتر

حتما تابحال زندگی در خانه یا محیط کاری رو تجربه کرده اید که زمستان ها سامانه گرمایشی تمام وقت روشن هست و تابستان هاش با هیچ کولری خنک نمیشه . بحران مصرف انرژی در سال های اخیر، و گران شدن سوخت و انرژی باعث شده مدیریت مصرف انرژی در ساختمان سازی و ساخت ویلا هم مورد توجه قرار بگیره. طبق مطالعات انجام شده 80 درصد سوء مصرف انرژی در مرحله طراحی قابل کنترل و کاهش هست.

روش های طراحی ویلا دستخوش تغییرات اساسی شده اند. در روش های جدید طراحی ویلا صرفا مسائل زیبایی شناسی هدف نهایی ما نیستند. پارامترهای موثر بر طرح (مثل سازه، اقلیم، نور، عملکرد و …)،‌ به زبان کامپیوتر ترجمه میشن و با اضافه شدن لایه‌های مختلف آنالیز و سنجش، اون هم به صورت کاملا موازی، میزان پاسخ‌دهی آن‌ها کنترل و بهینه میشه.

پخش ویدیو
آنالیز انرژی و روشنایی روز ویلا نوژن | دفتر معماری برانیا

مثلا میزان نورگیری ویلا شما در تمام ساعات و روزهای یک سال، مطابق با اطلاعات دقیق اقلیمی منطقه، تحلیل و ابعاد بازشو‌ها (پنجره‌ها) یا سایه‌بان‌ها در هر جبهه ساختمان بسته به میزان نورگیری در حالت بهینه‌ قرار‌می‌گیرند. این مسئله بخصوص در پروژه‌های بزرگ تاثیر چشمگیری در کاهش مصرف انرژی و کاهش هزینه‌های پروژه و ساخت ویلا خواهد داشت.

منابع الهام بخش در طراحی داخلی ویلاها

در سال‌های اخیر، منابع الهام‌بخش‌ جدیدی به طراحی داخلی ویلاها اضافه شده است. از استفاده ی پایدار و بهینه از انرژی گرفته تا استفاده از رنگ‌ها و المان‌های طبیعی.

24 ساعت شبانه روز ارتباط آنلاین

از همان ابتدای طراحی ویلا براساس یک زیرساخت نرم‌افزاری که در اختیارتون می‌گذرایم، یک اکانت مجازی برای شما ساخته میشه که می تونید در هرفضایی از اینترنت تمامی تصاویر یا فضاهایی رو که مطلوب و دلخواه خود می‌بیند، با یک کلیک به این اکانت انتقال بدید. بدین ترتیب یک Wish List از تصورات شما در ابتدای طراحی ویلا در اختیار ما قرار میگیره که در نزدیک نمودن طراحی نهایی با ایده آل های ذهنی شما بسیار کارساز خواهد بود.

همچنین در هر مرحله از ساخت ویلا گزارشات تصویری هفتگی و ماهانه‌ای از مراحل اجرای کار به صورت آنلاین در اختیارتون قرار می گیره. جهت حصول اطمینان بیشتر شما دوربین‌هایی در کارگاه نصب میشه که می‌تونید در 24 ساعت شبانه‌روز و به صورت آنلاین تمامی مراحل ساخت ویلا و اجرای پروژه‌تون رو از هرکجای دنیا که هستید رصد کنید!

ما را دنبال کنید

موس