همه چیز از [تخیـــل] شروع میشه

ما ساختمون نمی سازیم؛ قصه آدما رو تخیل می کنیم

[چی] کار می کنیم

ما در دفتر معماری برانیـا خدمات متنوعی رو در زمینه طراحی و ساخت پروژه های ساختمانی انجام میدیم که از مرحله ایده پردازی های اولیه تا مشاوره خرید زمین، مطالعات فاز صفر و امکان سنجی ، طراحی معماری و تولید نقشه های فنی، نظارت و ساخت پروژه های ساختمانی و فروش و مارکتینگ پروژه های ساخته شده رو پوشش میده.

این یعنی از صفر تا صد طراحی و ساخت، از اولین قدم‌ها تا انتهای مسیر همراه شما و مراقب زمان و سرمایه شما هستیم و تلاش می کنیم برای تمام مراحل از جدید ترین متدها و تکنولوژی های روز دنیا استفاده کنیم.

ما به عنوان یک دفتر معماری پیشرو باور داریم پروسه تولید محصول بمراتب از محصول نهایی مهم‌ تره. معماری و ساختمان در حال فاصله گرفتن از روش‌های قرن بیستمی هستند و الگوهای قدیمی طراحی و ساخت دیگه پاسخگوی نیازهای ما نیستند. روش‌های طراحی و ساخت مدام در حال تغییر اند و هر روز افق‌های جدیدی به روی ما باز میشه.

دفتر معماری برانیا همواره به دنبال تجربه‌ روش‌های جدید طراحی و ساخت با رویکرد توجه به پروسه پیش تولید است و همواره در کنار پرداختن به طراحی و چالش‌های ساخت، دغدغه استفاده از بروزترین روش‌ها و درگیر شدن با مسائل چالش‌برانگیز طراحی و ساخت را داشته است.

در ادامه می تونید با برخی از خدمات دفتر معماری برانیـــــا آشنا بشید

مطالعات اولیه

Feasibility Study

طراحی معماری

Concept Design

تصاویر سه بعدی

3d Modeling

واقعیت مجازی

Virtual Reality

مدلسازی بیم

BIM Modeling

ساخت و اجرا

Construction
طراحی و ساخت ویلا

طراحی و ساخت ویلا

طراحی و ساخت ویلا، به عنوان یک فرصت دلنشین برای استراحت آخر هفته همراه با خانواده و دوستان، یک امکان ویژه برای قشر متوسط به بالای جامعه محسوب میشه. قشری که بدنبال تجربه شکل های  تازه ای از زندگی کردن هستند.

در الگوهای مرسوم طراحی و ساخت ویلا معمولا پیشنهاد تازه ای برای فرم جدیدی از زندگی وجود نداره و تجربه زندگی در این ویلاها اساسا فاصله معناداری با زندگی آپارتمان نشینی نداره . بلکه همون برنامه و همون عملکردها رو بازتولید می کنه و این فرصت ویژه صرفا در داشتن امکانات بیشتر و یا حیاط بزرگتر خلاصه میشه. انگار فقط همون آپارتمان رو از وسط انبوه ساختمان های شهر برداشتیم و آوردیم وسط یک باغ با حیاط بزرگتر.

ما در دفتر معماری برانیا در طول این سال ها تلاش کردیم توانایی های طراحی مون رو در مقیاس های مختلفی بسنجیم اما به طور خاص بر روی طراحی و ساخت ویلا تمرکز ویژه داشته ایم. طراحی و ساخت ویلا به دلیل محدودیت های کمتر و امکان تجربه های فضایی جدیدتری که داره یک فرصت مناسب و جالب برای ساخت ویلا با فضاهای کمتر تجربه شده است. فضاهایی که علاوه بر ارزش افزوده اقتصادی یک امکان تازه برای زندگی کردن هستند. 

مشاوره خرید و امکان سنجی

در ایران این سنت وجود داره که غالبا کارفرما با توجه به فضای حاکم بر بازار (کاری که بقیه می کنند) و مشاوره نزدیکان (مشاورین املاک) زمین پروژه رو برای ساختمان انتخاب و یا موضوع پروژه رو برای طراحی و ساخت پروژه سفارش میدهند و معمولا دفتر معماری بعنوان مشاور در این مرحله حساس و حیاتی حضور نداره. طبق تجربه ما از همین ابتدا در تعریف پروژه کاستی های بسیار جدی وجود داره و همواره ظرفیت های مهمی مورد غفلت واقع میشه.

یکی از خدمات حیاتی دفتر معماری برانیا مشاوره برای خرید منطقی و پرسود زمین، متناسب با نیاز شماست. دفتر معماری ما در مناطق پر بازده تهران، کرج و شهرها و شهرک های همجوار و همچنین در شمال کشور با مشاوران املاک مجرب در ارتباط مستمر است و می تونیم مناسب ترین املاک رو متناسب با خواست و بودجه شما برای ساخت در اختیارتون قرار بدیم.

قبل از شروع طراحی و ساخت جلساتی با شما خواهیم داشت. تمام پارامترهای درونی مسئله مثل سرمایه، سود انتظاری، نیازهای کارکردی شما، سناریوهای حاکم، سطح و میزان روابط و … و همچنین پارامترهای بیرون از پروژه مثل مسائل اقتصادی، موقعیت شهری، ضوابط شهرداری منطقه، شرایط محیطی، روابط و همجواری ها و … را تحلیل و طبقه بندی می کنیم تا در مورد انتخاب درست زمین و همچنین موضوع پروژه، برای شروع طراحی و ساخت به یک جمع بندی جامع برسیم.

این اولین و مهم ترین گام طراحی و ساخت هر پروژه است. امکان سنجی یعنی دقیقا بدونیم قراره چی بسازیم؟ و چرا؟ در چه متراژی؟ در چند طبقه؟ با چه سرمایه ای؟ در چه مدت؟ و چگونه؟

مشاوره خرید زمین
خدمات دفتر معماری

تولید نقشه های طراحی و ساخت پروژه

بعضی ها معتقدند طراحی هزینه اضافه است. بهتره این پول رو ذخیره کنیم تا داخل پروژه خرج بشه. ولی چه بسا نداشتن یک طرح خوب باعث هدر رفتن میلیون ها تومان از سرمایه تون میشه

تصور کنید دو ساختمان در کنار هم درحال ساخت هستند. آجر و مصالح و در و پنجره و بتن و میلگرد و …. همگی هزینه های مشترک و نسبتا یکسانی برای هر دو ساختمان هستند. اما اون چیزی که در آخر تفاوت و ارزش افزوده ایجاد می کنه عمدتا مربوط به کیفیت طراحی پروژه است.

در دفتر معماری برانیا همه قسمت های پروژه قبل از شروع ساخت، به صورت کامل و با جزییات دقیق درقالب نقشه های بزرگنمایی سه بعدی، با مشخص شدن متریال ها، رنگ ها، کنترل نور روز، نورپردازی شب و حتی شبیه سازی صدایی که در فضا شنیده می شود، به صورت سه بعدی و در قالب حرکت در فضا، شبیه سازی میشه و نهایتا یک تجسم واقعی از آینده پروژه ساخته شده در اختیار خواهید داشت می تونید در تمام بخش های ساختمان قدم بزنید، تمامی جزییات و جوانب کار رو بسنجید و زمانی که از نتیجه کار مطمئن شدید با یک برنامه زمانی و هزینه ای دقیق و حساب شده برای شروع ساخت اقدام کنید

مدیریت ساخت پروژه و اجرا

ساخت و ساز در ایران اگرچه شکل و قیافه اش عوض شده اما مدیریت پروژه ها هنوز با فناوری 70 سال پیش انجام میشه . غالبا پروژه با چند نقشه پادرهوا شروع میشه با این تئوری که  “زمان رو نباید از دست داد! “ بعد توی کارگاه به خاطر کامل نبودن نقشه ها، پروژه با تداخل های ناگزیر، تغییرات زیاد، تخریب و دوباره کاری ها، بی برنامگی، هزینه های مازاد مالی و زمانی هنگفت و کیفیت نازل ساخته میشه.

ما در دفتر معماری برانیا ، در طول این یک دهه فعالیتی که داشتیم مجموعه کاملی از مجرب ترین تکنسین های ساخت رو در کنار هم جمع کرده ایم و همچنین با تولیدکنندگان و فروشندگان در حوزه های مختلف صنعت ساختمان درحال همکاری مستمر هستیم. یک شبکه گسترده از روابط که می تونن برای مشاوره خرید و تامین مصالح و متریال مصرفی و تکنسین های ساخت با بهترین کیفیت و ارزان ترین قیمت در اختیار شما قرار بگیره.

همچنین در مرحله ساخت گزارشات تصویری هفتگی و ماهانه‌ای از مراحل اجرای کار به صورت آنلاین و شفاف در اختیارتون قرار می گیره. جهت حصول اطمینان بیشتر شما، دوربین‌هایی در کارگاه نصب میشه که می تونید در 24 ساعت شبانه‌روز و به صورت آنلاین تمامی مراحل ساخت و اجرای پروژه تون رو از هرکجای دنیا که هستید رصد کنید!

مدیریت پروژه و اجرا
مشارکت در ساخت

سرمایه گذاری و مشارکت در ساخت

سرمایه گذاری در بخش ساختمان در ایران به دو دلیل همواره مورد استقبال بوده :

اول اقتصاد تورمی در ایران که باعث شده حوزه ساختمان در طول این سال ها همواره یک سرمایه گذاری مطمئن باشه به نحوی که هیچ گاه شاهد کاهش قیمت فزاینده در این حوزه نبوده ایم و در بدترین روزها، این بازار سرمایه ای صرفا راکد میشه.

دوم ارزش افزوده ای که در طول ساخت بوجود میاد. پول های پراکنده حاصل از درآمد ما مثل یک قلک در یک پروژه جمع می شن و پول های خرد رو تبدیل به ثروت می کنند.

اما نکته اینجاست که اغلب سرمایه گذاران در این حوزه متوجه تاثیر بیش از اندازه تورم بر حساب و کتاب شان نیستند. آنچه در نهایت آن ها را ثروتمند می کند سود تورمی است نه سودی که از ارزش افزوده تولید و ساخت یک ساختمان بوجود میاد.

درحال حاضر پروژه های مختلفی در مرحله طراحی و ساخت در دفتر معماری برانیا در حال انجام هست که امکان سرمایه گذاری در آنها وجود داره و می تونید از طریق ارتباط با واحد سرمایه گذاری ما به این پروژه ها ورود کنید. همچنین در صورتی که زمین مناسب سرمایه گذاری در اختیار دارید مجموعه ما می تونه امکانات کارشناسی خودش رو جهت تهیه طرح توجیهی و امکان سنجی این پروژه ها و در ادامه جذب سرمایه گذار برای طراحی و ساخت پروژه در اختیار شما قرار بده.

فروش و مارکتینگ

امروزه برای فروش بهتر ، در کنار روش های سنتی مثل همکاری با مشاوران املاک منطقه ای، از ظرفیت های قدرتمند حوزه تبلیغات جهت برندسازی و فروش سریع تر و با قیمت بالاتر پروژه های ساختمانی استفاده میشه.

فضای اینترنت و شبکه های اجتماعی فرصت بسیار حیاتی و مناسبی هستند برای برندینگ سازندگان و ساختمان ها از طریق :

  • تولید محتوا ی متناسب با مخاطب هدف پروژه ها
  • عکاسی، فیلم برداری و تولید تیزرهای تبلیغاتی از مراحل ساخت و پس از ساخت پروژه جهت شفافیت پروسه طراحی و ساخت پروژه که به جلب اعتماد مشتریان کمک بسیاری می کنه
  • ساخت ماکت ، انیمیشن ها و موشن گرافی ها که تجسم جذاب و هیجان انگیزی از آینده پروژه ترسیم می کنند و امکان فروش یا ورود سرمایه گذار به پروژه رو تسریع می بخشند
  • برگزاری رویدادهای فروش ، متناسب با پروژه ها برای دعوت از مخاطبان هدف و آشنایی با پروژه ها
  • استفاده از روش های جدید و هیجان انگیز ارائه پروژه مثل واقعیت مجازی VR ، واقعیت افزوده AR و ویدیو مپینگ 3d Mapping 

دفتر معماری برانیا به دلیل اشرافی که بر نیازهای مخاطب حوزه ساختمان داره از ابتدا تا انتهای کار در کنار شما خواهد بود و خدمات کاملی را در زمینه برندینگ، تبلیغات، عکاسی و فیلم برداری حین ساخت و پس از ساخت، برگزاری رویداد ، VR ، AR ، 3dmapping و هر آنچه که برای فروش و مارکتینگ بهتر نیاز دارید، در اختیار شما قرار می دهد.

فروش و مارکتینگ

ما را دنبال کنید

موس