طراحی خانه های کوچک با ایده های بزرگ

آیا فکر می کنید خانه کوچکی دارید؟ آیا در یک آپارتمان استودیویی با متراژ محدود و بدون اتاق مهمان یا یک اتاق خانوادگی زندگی می کنید؟

آیا از کوچک کردن خانه به یک خانه کوچکتر با یک اتاق نشیمن کوچک و راه حل های ذخیره سازی محدود پشیمان هستید؟اگر پاسخ شما بله بود، پس این مقاله فقط برای شماست.

چه خانه ای بزرگ و مدرن داشته باشید، چه خانه های کوچک با حداقل متراژ همیشه می توانید با طرح های داخلی مناسب ، فضای زندگی خود را به مکانی شگفت انگیز تبدیل کنید. فرقی نمی کند ملک شما 300 متر مربع باشد یا 3000 متر مربع آنچه اهمیت دارد این است که آیا بر شخصیت شما منعکس می شود و فضا را راحت و دلپذیر می کند؟

در مورد فضاهای کوچک در خانه های کوچک شما چند ایده داریم که می توانید با وجود پلان های شلوغ خود، فضاهای وسیع ایجاد کنید. می توانید از طرح های خانه مینیمالیست یا ایده های پیچیده طراحی خانه استفاده کنید. حتی می توانید از آثار هنری یا مبلمان نفیس به عنوان نقطه کانونی برای فضای کوچک خود استفاده کنید تا توجه را از فضای محدود کف منحرف کنید.

تا زمانی که احساس راحتی و خوشحالی کنید که خانه ای زیبا هرچند کوچک دارید تقریباً مهم نیست که چه کاری انجام می دهید.

با قیمت های فعلی املاک طراحی خانه های کوچک مد روز شده اند. تزیین یک خانه کوچکتر به دلیل خلاقیتی که به کار میرود، میتواند سرگرم کننده باشد.

بیایید نگاهی به برخی از ایده‌ طراحی خانه‌های کوچک بیندازیم که اتاق شما را راحت‌تر نشان می‌دهد و وسعت ملک شما را افزایش می‌دهد.

بهترین ایده برای طراحی خانه‌های کوچک

  • پیاده سازی راه حل های نوآورانه ذخیره سازی
  • استفاده از مبلمان تاشو
  • نصب مبلمان و لوازم چند منظوره
  • جاسازی آینه در موقعیت های استراتژیک
  • استفاده از مبلمان دیواری
  • کاوش در طرح های طراحی داخلی عمودی
  • طرح رنگی مناسب استفاده کنید
  • از جداکننده ها استفاده کنید
خانه های کوچک

بررسی عملکرد برانیا آفیس در ساخت ویلا 

پیاده سازی راه حل های نوآورانه ذخیره سازی در خانه های کوچک

فضای ذخیره سازی محدود یکی از بزرگترین چالش ها در خانه های کوچک است. شیک کردن فضای نشیمن می تواند دشوار باشد به همین دلیل است که پیشنهاد می کنیم از راه حل های ذخیره سازی مخفی یا آویزان استفاده کنید.

می توانید فضاهای ذخیره سازی را در زیر تخت خود یا زیر میزها با کشوهای کش دار یا کابینت ایجاد کنید. همچنین می‌توانید فضاهای ذخیره‌سازی دکور زیبایی برای آویزان کردن از سقف را ایجاد کنید. این قطعات نه تنها فضای ذخیره سازی اضافی را در اختیار شما قرار می دهند، بلکه با انتخاب مناسب و طراحی خانه در واقع می توانند به خانه های کوچک شما قدرت و شخصیت بیافزایند.

استفاده از مبلمان تاشو در خانه های کوچک

یکی از بهترین روش‌ها برای افزودن فضا به طراحی خانه‌های کوچک انتخاب مبلمان و وسایلی است که می‌توانند در صورت عدم استفاده تا شوند یا روی هم چیده شوند. این ترفند مخصوصاً برای وسایل مبلمان مانند ست میز ناهارخوری و تخت خواب که اغلب در طول روز زیاد استفاده نمی شوند بسیار عالی است. گزینه‌های زیادی برای مبلمان تاشو وجود دارد، از جمله تخت‌هایی که به صورت کمد جمع می‌شوند.

نصب مبلمان و لوازم چند منظوره در خانه های کوچک

قطعاً افزودنی های عالی برای خانه‌های کوچک وجود دارند، اما ما بیشتر به خطوط مبلمانی فکر می کردیم که می توانید در قسمت های دیگر خانه های کوچک نصب کنید.

به عنوان مثال، یک راه حل عالی برای طراحی ناهارخوری کوچک  اضافه کردن یک میز باشد که می تواند به عنوان میز مطالعه یا مطالعه هم قرار گیرد یا شاید یک تختخواب در اتاق نشیمن کوچک که به عنوان یک اتاق مهمان با چند صفحه نمایش یا جداکننده اتاق برای مهمانان ناگهانی استفاده شود.

خانه های کوچک

شما همچنین می توانید وسایل چند منظوره را نصب کنید.  مجموعه کوچک آشپزخانه از اجاق گاز و یخچال را به ایده های طراحی آشپزخانه خود اضافه کنید تا ضمن حفظ عملکرد کامل فضا را ذخیره کنید.

نصب آینه در موقعیت های استراتژیک در خانه های کوچک

آیا می دانستید که قرار دادن آینه در مکان های استراتژیک خانه می تواند خانه های کوچک شما را بسیار بزرگتر نشان دهد؟این پدیده در کیفیت نور در آینه ها ریشه دارد.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که پنجره‌های بزرگ را باز کنید تا نور طبیعی به خانه شما وارد شود و آینه‌ها یا تزئینات شیشه‌ای و اثاثیه را برای انعکاس نور قرار دهید و اتاق را بزرگ جلوه دهید.  همچنین در شب حتی زمانی که از نور ال ای دی یا چراغ استفاده می کنید نیز کار می کند. آینه ها نور را با وجود متراژ محدود منعکس می کنند.

فناوری به کاربرده شده در خانه های هوشمند را در مقاله اختصاصی برانیا بخوانید

خانه های کوچک

در خانه های کوچک از مبلمان دیواری استفاده کنید

یکی از موارد مورد علاقه در مورد ایده های طراحی خانه های کوچک برای این دهه است.
اغلب یک آپارتمان استودیویی یا یک خانه کوچک دارای بریدگی ها و پایه هایی است که برای شما آماده می شود تا یک مبلمان جمع شونده را بسازید. اگر بتوانید آنها را پیدا کنید، فضا را بررسی کنید و چند گزینه مبل نوآورانه را نصب کنید. اگر آنها در دسترس نیستند، فقط چند بریدگی ایجاد کنید و از دیوار برای حمایت از ایده های طراحی خود استفاده کنید.

می‌توانید یک میز مطالعه دیواری اضافه کنید سپس با قلاب آن را روی دیوار قرار دهید. حتی می توانید یک آینه به قسمت پایین اضافه کنید تا در فضا صرفه جویی کنید و زمانی که از مبلمان استفاده نمی کنید دوباره به آن احیا کنید. به همین ترتیب از تخت های دیواری، فضاهای ذخیره سازی و غیره استفاده کنید.

در خانه‌های کوچک یا آپارتمان استودیویی بهتر است قطعات مبلمان را در آغوش دیوارها نگه دارید تا فضای بیشتری در اطراف خانه داشته باشید. این کارکرد را افزایش می دهد و همچنین به طراحی خانه مدرن می افزاید.

در خانه های کوچک طرح های عمودی را کاوش کنید

یکی از مواردی که افراد در طراحی از آن غافل می شوند فضای عمودی است. به ویژه برای ایده های طراحی خانه های کوچک می توانند معجزه کنند.

پیشنهاد نمی کنیم که اقلام خود را به صورت عمودی انباشته کنید تا مجبور شوید با نردبان به آنها دسترسی داشته باشید. آنچه می گوییم این است که کمی فضا را کاوش کنید تا ببینید چه چیزی برای شما بهتر است.

به عنوان مثال، به جای قرار دادن لوازم خانگی خود بر روی پیشخوان آشپزخانه از فضای ذخیره سازی کابینت هم در بالا و هم در زیر آن استفاده کنید تا آنها را در مواقعی که نیاز دارید نگهداری کنید. به این ترتیب، فضای مورد نیاز روی پیشخوان را ذخیره می کنید. همچنین اگر فضای ذخیره سازی از قبل با مواد غذایی و سایر اقلام اشغال شده است آنها را بالای کابینت ها ذخیره کنید.

یک انباری بلند بجای یک انبار عریض بسازید که در آن بتوانید محصولات فله‌ای خود را در ارتفاع ذخیره کنید که فقط زمانی نیاز دارید در طبقه‌های پایین‌تر به آن دسترسی داشته باشید.

یکی دیگر از طراحی های فضای عمودی استفاده از پنجره های کشیده ای است که تا حد امکان بالا کشیده شده اند. این پنجره‌های بزرگ اجازه می‌دهند نور طبیعی به خانه شما جریان یابد و باعث می‌شود اتاق بزرگ به نظر برسد.  همچنین از پرده های بلند استفاده کنید. می‌توانید سایر طرح‌های مبلمان کشیده را با کاردستی پیچیده به جای طرح‌های گسترده کشف کنید. فضای عمودی یک قلمرو ناشناخته است. پس با خیال راحت در آن کاوش کنید.

درب و پنجره کشویی در خانه های کوچک نصب کنید

معماران و طراحان داخلی استفاده از درها و پنجره های کشویی را برای آزاد کردن فضای عظیم در خانه های کوچک ایده پردازی کردند. از آنجایی که لازم نیست شیشه‌پنجره‌ها یا درها به سمت داخل یا بیرون پرتاب شوند، می‌تواند به صرفه‌جویی فضا کمک کند.اکنون می توانید جاکفشی مورد نظر خود را در ورودی قرار دهید یا یک میز کوچک با چند تکه دکور جلوی پنجره قرار دهید.

فضای خانه را شلوغ کنید

خانه‌های کوچک یا آپارتمان استودیویی اغلب به دلیل به هم ریختگی بیش از حد کوچکتر به نظر می رسد.

این بدان معنا نیست که خانه کوچک شما نامرتب است منظور این است که تعداد زیادی دکور با مبلمان میتواند اتاق را به هم ریخته نشان دهد.

در عوض برای ایجاد یک نقطه کانونی برخی از آثار هنری یا مبلمانی با مهارت عالی را انتخاب کنید. برای زیبا جلوه دادن خانه کوچک خود به وسایل زیادی نیاز ندارید بنابراین از آن به نفع خود استفاده کنید تا فضای بیشتری ایجاد کنید و همچنین دارایی های ارزشمند خود را به صورت استراتژیک در اطراف محل زندگی به نمایش بگذارید.

از رنگ های مناسب در خانه های کوچک استفاده کنید

رنگ مناسب می تواند جذابیت زیبایی شناختی را تحت تاثیر قرار دهد و همچنین وسعت را در یک خانه کوچک زیاد بنظر کند.

بیشتر طراحان داخلی مینیمالیست، سایه های روشن آبی، سبز یا زرد را برای ایجاد تاثیر انتخاب می کنند. طبق فلسفه های روانشناسی ، رنگ سفید و تمام سایه های طبیعی آن تصوری از فضای زندگی بسیار بزرگتر را ایجاد می کنند.

کیفیت نور روی سطوح سفید بهترین عملکرد را دارد. بنابراین استفاده از رنگ‌های سفید، بژ و سایر رنگ‌های روشن‌تر می‌تواند ظاهر اتاق را بهبود بخشد و فضای شما را بازتر و راحت‌تر احساس کند.  رنگ سفید مانند یک بوم خالی است که می توانید تمام ایده های دیگر طراحی خود را در آن نمایش دهید.

فقط به خاطر داشته باشید که طراحی بیش از حد فضای سفید می تواند اتاق را سرد می کند. بنابراین برای گره زدن طرح خانه های کوچک  چند رنگ پر جنب و جوش و گرم به کار ببرید.

در خانه های کوچک از جداکننده اتاق استفاده کنید

اغلب می‌شنویم که صاحبان خانه‌ از فضای کوچکی که به آنها اجازه نمی‌دهد کاری در آن انجام دهند شکایت می‌کنند.چیزی که در اینجا از دست میدهید فرصت خلاقیت است.

یک خانه کوچک ممکن است فضایی را برای پلان های طبقه اضافی در خود جای ندهد اما شما همیشه می‌توانید از جداکننده‌ها و صفحه‌نمایش‌های اتاق برای ایجاد اتاق جداگانه استفاده کنید.

شما می توانید بخشی از اتاق خواب کوچک را با استفاده از یک تقسیم کننده تزئینی و جمع شونده به فضایی در حال تغییر تبدیل کنید.  همچنین می توانید یک دفتر خانه یا اتاق مطالعه در اتاق نشیمن خود ایجاد کنید یا حتی آن را به یک اتاق مهمان با تقسیم کننده های عظیم در هر طرف تبدیل کنید. شما می توانید یک تخت خواب یا تخت خواب روز را کنار دیوار و ویلا قرار دهید!

خانه های کوچک

نتیجه

راه حل های نوآورانه طراحی فضا برای افزایش ارزش کلی زیبایی شناختی و بزرگی خانه‌های کوچک وجود دارد که  می‌توانید از تکنیک‌هایی برای زنده‌کردن فضای کلی استفاده کنید یا فضای زندگی را با نور طبیعی از طریق آن پنجره‌های بزرگ باز کنید. به طور کلی، هر کاری که انجام می‌دهید مطمئن شوید که برنامه‌های طراحی خانه خود را به همان اندازه دوست دارید که ما دوست داشتیم آنها را با شما به اشتراک بگذاریم.

امیدواریم اکنون بتوانید خانه کوچک یا آپارتمان استودیویی خود را به خانه رویایی خود تبدیل کنید.

موس