چه خدماتی در قیمت طراحی باغ اثرگذار هستند؟

بسیاری از افراد به صورت باغ معمولا ملکی در گوشه و کنار شهر در اختیار دارند اما هیچ آگاهی ای از نحوه نگهداری و چیدمان آن ندارند و برای همین مجبور می شوند تا به سراغ شرکت های خدماتی ای بروند که در این حوزه فعال هستند.

معمولا این شرکت ها قیمت طراحی باغ و هر خدماتی را که قرار است به مشتریان خود ارائه بدهند به صورت لیستی در می آوردند تا مشتری این آگاهی را داشته باشد که با دریافت هر خدمات از شرکت چقدر باید به آنها بپردازد.

امروزه شرکت های زیادی در این زمینه فعال هستند و معمولا قیمت طراحی باغ را با توجه به بازار تنظیم می کنند تا بتوانند با رقبای خود به رقابت بپردازند، اگر قیمت خدمات بیش از حد بالا باشد قطعا مشتریان به سراغ رقبا خواهند رفت و این اصلا به نفع آنها نخواهد بود.

در ادامه این مقاله شما خواننده عزیز و گرامی را با خدمات شرکت ها در این حوزه و قیمت طراحی باغ آشنا خواهیم کرد و تا جایی که متن به ما اجازه بدهد در هر مورد توضیحاتی ارائه خواهیم نمود تا نسبت به آنها آگاهی های لازم را پیدا کنید.

برای دیدن و آگاهی از خدمات طراحی ویلا برانیا حتما روی لینک بزنید.

قیمت طراحی باغ

منظور از طراحی باغ چیست؟

طراحی باغ به معنای برنامه ریزی و طراحی فضاهای سبز و باغچه‌ ها است. این فرایند شامل درک اهداف و نیازهای مالک باغ، تحلیل موقعیت فیزیکی، نقشه‌ کشی، انتخاب و چیدمان صحیح گیاهان، دیزاین نیمکت‌ ها و عناصر دکوراتیو می ‌شود. معمولا در طراحی باغ، نکات زیر مورد توجه قرار می‌ گیرند:

درک اهداف و نیازها:

طراح باید به درستی درک کند که مالک باغ در نظر دارد با این فضای سبز چه هدفی را دنبال کند. به عنوان مثال، آیا می ‌خواهد یک باغ زیبا و دیدنی برای تفریح داشته باشد، یا به دنبال یک فضا برای کسب درآمد است. معمولا این اهداف بر روی قیمت طراحی باغ اثر مستقیم دارند.

تحلیل محیط:

برای طراحی باغ موفق، عواملی مانند مساحت، شکل، شرایط خاک، ارتفاع، شدت نور و نقشه‌ طبیعی منطقه باغ را باید طراح در نظر بگیرد. این عوامل در انتخاب گیاهان مورد استفاده، پوشش زمین، برنامه ریزی مسیرها و تنوع عناصر زیبایی نقش بسزایی دارند و بر روی قیمت طراحی باغ اثر می گذارند.

کانسپت دیزاین:

در این مرحله معمولا طراح با بررسی اهداف و ضوابط پروژه، نمونه‌ های طراحی باغ و خواسته های مالک باغ را بر اساس وسعت و شکل باغ به صورت یک طرح سه بعدی در می آورد و برایش به نمایش می گذارد. در این مرحله طراح تا حد زیادی قیمت طراحی باغ را مشخص می کند و بودجه مورد نیاز را به مالک باغ اعلام می دارد.

اجرای طرح:

بعد از تایید کانسپت، طراح در این مرحله به جزئیات برای اجرای طرح می‌ پردازد. این شامل برنامه ریزی مسیرها، انتخاب و چیدمان گیاهان، ایجاد ساختارهای دکوراتیو و نصب سیستم‌ های آبیاری، نورپردازی و نگهداری است که معمولا با توجه به نیاز طراح از افراد متخصص مختلف دعوت به همکاری می کند.

خدمات اثرگذار در قیمت طراحی باغ:

خدمات زیادی در مسئله طراحی وجود دارد و هر کدام از اینها که برایتان اجرایی شود به طور قطع بر روی قیمت طراحی باغ اثر خواهد گذاشت و مالک مجبور می شود بهای بیشتری را در مجموع بر اساس خدماتی که دریافت داشته است به شرکت ها بپردازد. بعضی از این خدمات عبارتند از:

.

قیمت طراحی باغ

طراحی لوکیشن باغ:

طراحی لوکیشن بر روی قیمت طراحی باغ اثر گذار است و معمولا شامل انتخاب محل مناسب باغ و تحلیل ویژگی‌ های محیطی و طبیعی آن مانند خاک، آب، نور و خصوصیات اقلیمی برای اقدامات بعدی می باشد.

اگر لوکیشن ها در باغ به درستی برای انجام هر کاری انتخاب نشود به طور قطع عوامل متعدد در کنار یک دیگر نخواهند توانست یک زیبایی حیرت انگیز را به وجود بیاورند و موجب رضایت مالک باغ از خدماتی که دریافت داشته است بشوند.

طراحی المان‌ های زیرساختی:

نکته بعدی موثر بر قیمت طراحی باغ شامل طراحی سیستم‌ های آبیاری، سیستم‌ های روشنایی و دیگر سیستم‌های مربوط به باغ است، این سیستم ها زیرساختی بوده و بدون آنها کارهای باغ به درستی پیش نخواهد رفت.

سیستم های آبیاری وجودشان برای رشد و سرسبز ماندن گیاهان ضرورت بیشتری دارد و اگر باغ چاه عمیق داشته باشد به نوعی به سیستم برق وابستگی دارند تا پمپ بتواند آب را به قسمت های دیگر باغ بفرستد و موجب نشاط و سبزی گیاهان شود.

طراحی مناظر:

مورد بعدی موثر بر قیمت طراحی باغ شامل طراحی المان‌ های طبیعی مانند چمن، درختان، نهرچه‌ ها، استخرها و زمین‌ های سبز می شود، در حقیقت چیدمان درست هر کدام از آنها کمک خواهد کرد تا باغ بسیار چشم نواز تر در نظر دیگران به نظر برسد.

اگر در باغی این موارد به خوبی طراحی نشود و هر کدام از عوامل سر خود در هر کجا رشد کنند به طور قطع زیبایی کمتری خواهد داشت، تناسب درست و به جای این عوامل کمک می کند تا مناظر بهتر و دل انگیز تر به نظر برسند و موجب آرامش مالکین باغ و افراد استفاده کننده شوند.

توصیه می کنم حتما به مقاله ی هزینه بازسازی خانه سر بزنید.

طراحی آلاچیق:

دیگر مورد موثر بر قیمت طراحی باغ به طراحی آلاچیق برمی گردد، معمولا باغ هایی که آلاچیق زیبا و کارایی داشته باشند موجب می شوند تا مالکین بیشتر رغبت کنند تا آخر هفته به باغ سر بزنند بلکه از فضای دود و دم شهر فاصله بگیرند.

آلاچیق را به صورت های مختلفی بنا بر نظر مالک می توان طراحی کرد، معمولا افراد خوش سلیقه ترجیح می دهند دور تا دور آلاچیق درختان و سبزه باشد تا فضایی رویایی برای استراحت آخر هفته خود داشته باشند و بتوانند از آن بهره ببرند.

کاشت گیاهان:

مورد بعدی موثر بر قیمت طراحی باغ شامل نصب و کاشت گیاهان و درختان می شود که در باغ باید با توجه به اصولی جاگذاری شوند، توجه به فاصله و نحوه کاشت برای حفظ تنوع و توازن ظاهری اهمیت بالایی دارد.

معمولا شرکت هایی که در این حوزه خدمات ارائه می دهند باغبانانی با تجربه در اختیار دارند که به خوبی می دانند گیاهان را با چه فاصله و به چه نحوی بکارند که به بهترین صورت ممکن به بار بنشینند و موجب زیبایی بیشتر فضای باغ شوند.

قیمت طراحی باغ

مراقبت و نگهداری:

دیگر عامل موثر بر قیمت طراحی باغ شامل رفع عیوب، آبیاری، تغذیه گیاهان، حشره‌ کشی، هرس درختان، بیل زدن باغچه و اقدامات دیگر برای حفظ سلامت گیاهان و جلوگیری از ازدیاد آفت‌ ها می باشد.

هر کدام از این خدمات به شدت تخصصی هستند و باید توسط فردی که در این امور تجربه دارد صورت بگیرد، اگر این خدمات به نحو درست ارائه نشود نه تنها به نفع باغ و درختانش نخواهد بود بلکه موجب آسیب دیدن آنها خواهد شد.

ایجاد گلخانه:

نکته بعدی که بر روی قیمت طراحی باغ موثر است ایجاد کردن گلخانه می باشد، همان طور که قبلا گفتیم هدف بعضی از افراد تجارت است و ساخت گلخانه با کیفیت می تواند به آنها کمک کند تا به اهداف تجاری خود برسند.

ایجاد گلخانه نیاز به دانش فنی زیادی دارد تا به خوبی تمامی چفت و بست ها هماهنگ در کنار هم قرار بگیرند تا دمای محیط بیرونی کمترین تاثیر را بر روی گیاهان داخلش بگذارد، اگر این کار را به افراد متخصص نسپارید به طور قطع نتیجه خوبی حاصل نخواهد شد.

نصب سیستم‌ های امنیتی:

امروزه دزدان از هر فرصتی استفاده می کنند و باید محیط هایی مثل باغ را که دور از شهر قرار دارند از نظر امنیتی قوی کرد تا جرات نکنند برای اقدامات خلاف پایشان را به باغی که در اختیار دارید بگذارند.

نصب سیستم های امنیتی نیز بر روی قیمت طراحی باغ موثر می باشد که شامل نصب دوربین‌ های مداربسته، سیستم‌ های آژیر و سایر سیستم‌ های امنیتی برای حفظ امنیت و نظم باغ می شود که معمولا جلوی بسیاری از سرقت ها را می تواند بگیرد و برای حفظ امنیت موثر واقع شود.

 برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی سیستم های امنیتی حتما روی لینک بزنید.

اگر در زمینه طراحی باغ خود تخصص کافی را ندارید بهتر است به شرکت هایی که در این حوزه خدمات ارائه می دهند مراجعه کنید تا با توجه به خواسته های شما باغتان را برای استفاده تجاری یا تفریحی به نحوی کاملا مناسب طراحی نمایند.

در آخر لازم به ذکر است که شرکت مهندسی برانیا با سال ها تجربه آمادگی دارد قیمت طراحی باغ را با توجه به خدمات برایتان مناسب دربیاورد، برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر با شماره های واحد روابط عمومی ما تماس حاصل فرمایید.

مجتمع فرهنگی بنیاد آسمان
ورود به مرحله نیمه نهایی انتخاب شده در لیست برندگان مرحله اول
کلیک کنید
ویلای چهارفصل
بازنشر در وب سایت بین المللی Archilovers.com
کلیک کنید
Previous
Next
موس