ویژگی گیاهان آپارتمانی

گیاهان آپارتمانی به زندگی ما زیبایی و شادابی می بخشند. آنها همچنین هوای داخل خانه را فیلتر می کنند و فضای زندگی تمیز و تازه ای به ما می دهند. قبل از اینکه برای خرید گیاهان آپارتمانی جدید بروید ویژگی مهم گیاهان را بررسی کنید.

گیاهان آپارتمانی سازگار با نور کم

گیاهانی که در خارج از خانه رشد می کنند برای بخش بهتری از روز در معرض نور شدید و گاهی در معرض مستقیم آفتاب قرار می گیرند. وقتی صحبت از گیاهان می شود، مهم است که گونه هایی را انتخاب کنید که سازگار باشند و حتی در شرایط نور کم رشد کنند. همانطور که به دنبال گیاهان آپارتمانی جدید هستید، برچسب اطلاعات را به دقت بررسی کنید تا مطمئن شوید که چه نوع نوری را ترجیح می دهد.

اگر گیاه در نور کم تا متوسط ​​و غیرمستقیم خورشید خوب عمل کند، این احتمال وجود دارد که جزء گیاهان عالی باشد. با این حال اگر نور طبیعی زیادی در خانه خود دارید گیاهان آپارتمانی را انتخاب کنید تا در نور متوسط ​​تا روشن و غیر مستقیم رشد کند.

نکته کلیدی این است که دقیقاً بدانید گیاه خود را در کجا قرار دهید تا سطح نور مورد نیاز شاد و سالم را دریافت کنید.  مطمئن شوید گیاهانی که به نور کم یا غیر مستقیم نیاز دارند، نور خورشید به برگ‌ها برخورد نمی‌کند یا باعث سوختن یا قهوه‌ای شدن آن‌ها می‌شود. گیاهانی که عاشق نور مستقیم خورشید هستند را می توان با خیال راحت در پنجره یا در قسمتی از اتاق که نور خورشید به آن می رسد برای چند ساعت در روز قرار داد.

گیاهان آپارتمانی به آسانی رشد می کنند

از آنجایی که گیاهان در داخل خانه خواهد بود احتمالاً آن را در نوعی گلدان یا ظرف دیگری نگهداری خواهید کرد. اطمینان حاصل کنید گیاهی را که انتخاب می کنید ریشه بند نشود در غیر این صورت می تواند رشد خود را متوقف کند یا حتی بمیرد. در بیشتر موارد گیاهان آپارتمانی برای رشد در هر نوع ظرفی بی خطر هستند به شرط اینکه زهکشی مناسبی داشته باشند.

گیاهان آپارتمانی

دریافت اطلاعات بیشتر درباره برانیا آفیس در صفحه دفتر معماری 

اطمینان حاصل کنید که گلدان شما دارای سوراخ هایی در کف باشد تا آب از آن خارج شود. اگر گلدان هیچ سوراخی نداشته باشد آب در ته آن می نشیند و می تواند شرایطی به نام پوسیدگی ریشه ایجاد کند. حتی اگر گیاهان آپارتمانی به آب زیادی نیاز دارد، ظرف مناسب با زهکشی حیاتی است.

لذت داشتن گیاهان با چیدن چند گلدان بیشتر می شود. مطمئن شوید که اندازه مناسب را برای گونه خاص خود انتخاب کرده اید تا سیستم ریشه آن فضایی برای گسترش داشته باشد.

گیاهان آپارتمانی هوا را فیلتر می کنند

یک مطالعه تحقیقاتی انجام شده نشان میدهد که ریشه و خاک بسیاری از گونه های گیاهان آپارتمانی توانایی کاهش سموم موجود در هوا را دارند. این مطالعه به بررسی برگ‌ها، ریشه‌ها، خاک گیاهان و میزان تأثیر آنها در فیلتر کردن و تمیز کردن هوا پرداخته است.

بسیاری از گیاهان آپارتمانی معمولی دارای شاخ و برگ هایی هستند که آلاینده های داخل خانه را کاهش می دهد و هوای پاک تر و ایمن تری را برای شما فراهم می کند. گیاهان ممکن است آلاینده های مضر مانند مونوکسید کربن، ازن، بنزن و فرمالدئید را حذف کنند.

افزودن گیاهان به خانه یا محل کار شما سموم موجود در هوا و حتی آلرژن ها را کاهش میدهد تا هوا تمیز و ایمن برای تنفس باشد. بنابراین کدام گیاهان بهترین کار را برای تصفیه هوا انجام می دهند؟ گیاهانی مانند نخل آرکا، نخل بامبو، پیچک و… را برای بهترین نتیجه امتحان کنید.

گیاهان آپارتمانی با اندازه مناسب

برخی از گیاهان آپارتمانی بزرگ خواهند شد در حالی که برخی دیگر حتی با رسیدن به بلوغ نسبتاً کوچک باقی می مانند. گیاهان کوچکتر برای یک طاقچه، قفسه دیواری یا یک میز کوچک به خوبی کار می کنند.

همچنین می توانید آنها را به راحتی جابجا کنید و مکان مناسب برای رشد آنها را انتخاب کنید. اگر به دنبال گیاهی بزرگتر هستید یک گیاه آپارتمانی انتخاب کنید که بین سه تا پنج فوت رشد کند.

می توانید گیاهان آپارتمانی را در گوشه ای، ورودی یا کنار مبل قرار دهید تا کمی رنگ و سبزی زیبا به آن اضافه کنید. گیاهان بلندتر و بزرگتر برای پر کردن فضاها یا گوشه های خالی مناسب هستند و عنصری دلپذیر به خانه شما اضافه می کنند.

گیاهان آپارتمانی دوستدار حیوانات

اگر حیوانات خانگی دارید، بسیار مهم است که گیاهی را انتخاب کنید که برای حیوانات ایمن باشد. بسیاری از گیاهان سرپوشیده برای سگ ها و گربه ها سمی هستند و می توانند مشکلات سلامتی بی شماری از جمله استفراغ و کم آبی بدن را ایجاد کنند.  قبل از خرید یک گیاه آپارتمانی جدید مطمئن شوید بی خطر باشد.

گیاهان آپارتمانی

دلایل استفاده  از بام سبز در طراحی آپارتمان و صنعت ساخت و ساز

مراقبت آسان از گیاهان آپارتمانی

داشتن گیاهان آپارتمانی فضا شما را زیباتر می کند. مراقبت از گیاهان آپارتمانی تنها با چند مرحله ساده آسان انجام میشود. در اینجا مواردی وجود دارد که هنگام انتخاب گیاه آپارتمانی که نگهداری آن آسان است باید در نظر بگیرید.

  • گیاه چقدر آب نیاز دارد؟ اگر به آبیاری مکرر نیاز دارد و اغلب از خانه دور هستید ممکن است بخواهید چیزی را پیدا کنید که از نظر دفعات آبیاری نیاز کمتری داشته باشد.
  • آیا گیاه نیاز به کود دهی دارد؟ برخی از گیاهان برای رشد به مواد مغذی خاصی نیاز دارند، در حالی که برخی دیگر نیاز ندارند. مشخص کنید که کدام گیاهان به کود دهی مکرر نیاز دارند و کدام‌ها نیازی ندارند تا بتوانید یکی از آنها را پیدا کنید که مراقبت از آن راحت‌تر است.
  • گیاه آپارتمانی چقدر سریع رشد می کند؟ اگر گیاه آپارتمانی جدید شما با سرعت رشد می کند، باید آن را به گلدان بزرگتری منتقل کنید. گیاهانی که برای مدت طولانی به یک اندازه باقی می مانند، می توانند با خوشحالی در خانه های فعلی خود استراحت کنند. اگر گیاهی را انتخاب می کنید که سریع رشد می کند، آماده باشید که خاک اضافی و کاشت بزرگتر داشته باشید تا بتوانید آن را به خانه جدید منتقل کنید
  • در مورد دمای اتاق چطور ؟ تعداد کمی از گیاهان آپارتمانی در محیط‌های مرطوب رشد می‌کنند در حالی که برخی دیگر به این اندازه حساس نیستند. اگر زیاد به خارج از شهر می روید، ممکن است گیاهی بخواهید که بتواند در دماها و سطوح رطوبت مختلف رشد کند، بنابراین تا زمانی که رفته اید دیگر نگران آن نباشید.

آبیاری گیاهان آپارتمانی

اگر در زمینه پرورش گیاهان آپارتمانی تازه کار هستید، نمی خواهید گونه ای را انتخاب کنید که نیاز به آبیاری مداوم یا مه پاشی دارد. برخی از گیاهان فقط یک بار در هفته آبیاری می شوند. سایر گیاهان نیاز به آبیاری مداوم دارند و خاک باید همیشه مرطوب باشد.

تغذیه آسان

بسیاری از گیاهان تا زمانی که رشد کنند، به مقدار کمی کود نیاز دارند. می توانید از بهار تا پاییز هر ماه یک بار به گیاهان کوددهی کنید، سپس در زمستان این کار را حذف کنید. در حالی که به نظر می رسد خوشه های گیاهی ساده ترین روش هستند، اما در واقع می توانند به ریشه گیاهان شما آسیب برسانند.

کود دانه ای برای گیاهان آپارتمانی یک گزینه عالی است زیرا استفاده از آن بسیار آسان است. فقط دستورالعمل های روی بسته بندی محصول را دنبال کنید و دانه ها را روی خاک بپاشید، سپس آن را آبیاری کنید.

گیاهان آپارتمانی زیبا و منحصر به فرد

 یکی از ویژگی هایی که باید در یک گیاه آپارتمانی به دنبال آن باشید، یافتن چیزی است که به فضای شما رنگ و جذابیت بصری می بخشد.  این گیاهان در صدها گونه، رنگ، شکل و سبک وجود دارند. به دنبال گیاهانی باشید که دارای رنگ های تند و دراماتیک هستند.

موس