ویلای پیش ساخته

ویلای پیش ساخته بخش مهمی از بازار مسکن امروزی هستند. ساخت ویلا در یک کارخانه مزایای زیادی دارد. به عنوان مثال، ویلایی که در کارخانه ساخته شده است را می‌توان با ۵۰ درصد کمتر با اندازه مشابه آن ساخت. این امر ویلا با کیفیت را برای هزاران نفر مقرون به صرفه می کند. در اینجا به بررسی پنج مزیت اصلی ویلای پیش ساخته می پردازیم.

صرفه جویی در هزینه در ویلای پیش ساخته

ویلاها به روشی کارآمدتر ساخته می شوند زیرا در یک محیط داخلی متمرکز و کنترل شده ساخته شده اند. آنها در معرض تاخیرهای آب و هوایی و هزینه های بیش از حد ناشی از نیاز به ساخت و ساز در باران، برف یا باد نیستند. برعکس ویلا های دیگر که در معرض تاخیر پیمانکاران فرعی، آسیب آب و هوا به محصولات ساختمانی، سرقت مصالح، خرابکاری و مشکلات تحویل هستند.

ویلای پیش ساخته

بررسی دقیق تر در نحوه کار برانیا آفیس در ساخت ویلا 

داده های صنعت نشان می دهد که جزء هزینه نیروی کار یک ویلای پیش ساخته معمولاً 8 تا 12 درصد از کل هزینه ساخت ویلا است، در حالی که هزینه نیروی کار یک ویلایی در مکان ساخته می شود بیش از 40 تا 60 درصد کل هزینه است. این صرفه جویی در نیروی کار می تواند قابل توجه باشد، به ویژه در محیط شهری که نیروی کار هم گران و هم کمیاب است.

کارخانه ها به صورت عمده خرید می کنند و به طور کلی تخفیف های عمیقی در مورد مصالح ساختمانی دریافت می کنند که به خریدار منتقل می شود.

تولیدکنندگان خانگی تولیدی نشان می‌دهند که می‌توانند تا 30 درصد از هزینه‌های مصالح ساختمانی استاندارد را از طریق خرید با حجم بالا صرفه‌جویی کنند. تولیدکنندگان ویلای پیش ساخته از مزایای مشابهی برخوردار هستند اما نه به همان میزان، زیرا میزان استفاده از موجودی آنها اغلب کمتر است.

ضایعات کمتر در ویلای پیش ساخته

هزینه های دفع زباله های ساختمانی نیز تا حد زیادی حذف می شود. در ویلای پیش ساخته، بیشتر زباله ها در کارخانه دفع یا بازیافت می شوند به خصوص نرخ های دفع شهر می تواند بالا باشد.

ویلای پیش ساخته ضایعات را در زمان و هزینه‌های جایگزینی مواد معیوب مانند ناودانی تابیده، تخته‌های آسیب دیده و غیره کاهش می‌دهد. علاوه بر این از آنجایی که الوار و سایر اجزای ساختمان در انبارهای سرپوشیده ذخیره می شوند و در ساختمان های تحت کنترل آب و هوا نصب می شوند، تخریب مصالح ساختمانی در اثر آب و هوا (نم، یخ زدگی و غیره) عملاً از بین می رود.

در ویلای پیش ساخته زمان کمتری برای ساخت نیاز است

چرخه تولید برای ویلای پیش ساخته کوتاه تر است. یک ویلایی که در سایت ساخته میشود معمولا از ابتدا تا پایان بیش از سه ماه طول می کشد اما تولید و راه اندازی یک ویلای پیش ساخته می تواند یک ماه یا کمتر طول بکشد. البته این بستگی به پیچیدگی واحدهای چندبخشی دارد. چرخه های تولید کوتاهتر می تواند به معنای صرفه جویی در بهره وام ساخت و ساز باشد، به علاوه خریدار را سریعتر وارد ویلای جدید خود می کند.

کنترل کیفیت در ویلای پیش ساخته

کنترل کیفیت ویلای پیش ساخته برتر است زیرا آنها در محیطی تحت کنترل آب و هوا توسط متخصصانی که به طور روزانه ویلا می سازند تولید می شوند. این کارمندان متخصص هستند. آنها روزانه همان وظایف را تکرار می کنند، تحت نظارت بازرگانان ماهر قرار می گیرند و آموزش مداوم دارند.

بسیاری از عملیات کارخانه نیز تابع برنامه های کنترل کیفیت تحت نظارت است که شامل آژانس های بازرسی مستقل می شود. ماشین آلات، ابزار و تکنولوژی به کار رفته به روز می باشد. سرعت ساخت و ساز را افزایش می دهد و منجر به دقت بیشتر می شود. از الگوها، کامپیوترها و لیزرها برای اطمینان از برش ها و اتصالات تقریباً عالی در ویلای پیش ساخته استفاده می شود.

ایمنی در ویلای پیش ساخته

مصالح ساختمانی در ویلای پیش ساخته همان مصالحی است که در ویلا های ساخته شده در سایت استفاده می شود. علاوه بر این، ویلای پیش ساخته برای ایمنی باد و بهره وری انرژی بر اساس منطقه جغرافیایی که در آن فروخته می شوند، مهندسی شده اند.

ویلای پیش ساخته

بررسی ویژگی های نمای خشک در صنعت ساختمان سازی

انواع ویلای پیش ساخته 

ویلای پیش ساخته بتنی

بتن یکی از بهترین مصالح ساختمانی است مقاوم، پایدار، کاربردی و در برابر شرایط نامساعد جوی مقاوم است علاوه بر این، بتن طراحی مدرنی ارائه می دهد و ویلا هایی با خطوط مستقیم و ساده، سقف های مسطح و پنجره های بزرگ ایجاد می کند. به همین دلیل از بلوک های بتنی برای بسیاری از انواع ویلای پیش ساخته در کنار فولاد استفاده می شود که معمولاً برای سازه های داخلی استفاده می شود.

هنگامی که یک ویلای بتنی به صورت صنعتی ساخته می شود، هر قسمت به طور جداگانه ساخته می شود و سپس به محل انتخابی، جایی که نصب می شود و محل اتصالات تامین کننده راه اندازی می شود منتقل می شود.

ویلای پیش ساخته چوبی

گزینه دیگر ویلای پیش ساخته چوبی است. چوب ماده ای زیست محیطی، پایدار، مقاوم، بادوام و بسیار پرکاربرد است که به ویلا فضایی طبیعی و گرم می بخشد. بسته به نوع ویلای چوبی پیش ساخته، از سه سیستم مختلف ساختمانی استفاده می شود:

  • سیستم تنه: ساختار ویلا ساخته شده از کنده های بزرگ مسطح یا گرد، در معرض دید قرار می گیرد.
  • سیستم قاب نور: دیوارهای ویلا توسط یک سازه چوبی سبک تشکیل می‌شوند که در کارخانه مونتاژ می‌شوند یا در محل مونتاژ می‌شوند و سپس با مواد دیگر اندود می‌شوند.
  • سیستم متحرک: ویلا های چوبی که در کارخانه مونتاژ می شوند و به زمینی که در آن قرار می گیرند منتقل می شوند.

ویلای پیش ساخته کانتینری

در نهایت ویلا کانتینری پیش ساخته هستند که با کانتینرهای حمل و نقل قدیمی ساخته می شوند که تغییر کاربری داده شده اند. ساختار بسیار محکم و بادوام دارند و برای حمل بارهای بزرگ و مقاومت در برابر آب و هوای نامساعد طراحی شده است که آنها را به یک ماده ایده آل برای ویلا تبدیل می کند. یکی دیگر از مزیت های ویلا این است که ساخت آنها سریع ترین و ارزان ترین است، زیرا هیچ چیزی نیاز به ساخت ندارد.  به سادگی باید مرتب شوند تا ویلا ساخته شود. علاوه بر این، با توجه به نحوه راه اندازی می توانند به زمین دیگری منتقل شوند.

ویلای پیش ساخته ی مدرن:


ویلای پیش ساخته مدرن، به عنوان یک انتخاب جذاب در بازار مسکن شناخته می‌شود. این ویلاها با طراحی‌های خیره کننده و امکانات ویژه‌ای که ارائه می‌دهند، جلب توجه زیادی برای خریداران و سرمایه‌گذاران دارند.

مزایای ویلای پیش ساخته ی مدرن

  1. طراحی مدرن

ویلای پیش ساخته ی مدرن، با طراحی‌های خیره کننده خود، هر کسی را جذب ویژگی‌های منحصر به فرد خود می‌کند. پنجره‌های بزرگ، استفاده از مصالح با کیفیت و جزئیات طراحی دقیق، از این ویلاها یک تجربه زندگی لذت‌بخش می‌سازند. تمامی این عوامل باعث می‌شوند که اقامت در یک ویلا پیش ساخته مدرن به یک تجربه لذت‌بخش تبدیل شود.

  1. امکانات متنوع

ویلای پیش ساخته مدرن، با امکاناتی مانند استخرها، سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی و هوش مصنوعی به یک خانه ی هوشمند تبدیل می‌شوند. این امکانات نوید زندگی راحت‌تر و لذت‌بخش‌تری را برای ساکنان می دهند. از جمله مزایای این امکانات می‌توان به کنترل هوشمند نورپردازی، تنظیم دمای خانه به صورت دقیق، و کاهش مصرف انرژی اشاره کرد.

  1. سرعت ساخت و تحویل

ویلای پیش ساخته مدرن به سرعت ساخته می‌شوند و به مالکان تحویل داده می‌شوند. این به معنای کاهش زمان انتظار برای ساکنان و همچنین کاهش هزینه‌های ساخت است.

 

ویلای پیش ساخته

نتیجه گیری

ویلای پیش ساخته خواه چوبی، بتنی باید مطابق با مقررات شهرسازی و الزامات ساختمانی مانند هر ویلای سنتی دیگری باشد و برای ساخت ویلا نیازمند به شرکت معتبری در این زمینه خواهید بود. دفتر مهندسی برانیا با ترکیب تیمی مجرب و کاردان در زمینه ساخت ویلای پیش ساخته با روش نوین فعالیت خود را شروع کرده و در این سالها پروژه های متعددی به انجام رسانده است. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در ارتباط باشید.

موس