طراحی ویلا مدرن

در سال ۲۰۲۲ طراحی ویلاهای مدرن فوق العاده جالب و عجیب و غریبی را شاهد بودیم. برخی از این ویلاهای مدرن در فضای مجازی طراحی شده بودند، و فعلا امکانات اجرایی شدن را ندارند، که سوالات بسیار زیادی را با خودشان به همراه داشتند. برخی دیگر از این ویلاها ی مدرن نیز از طریق شرکت های بسیار معتبر ساخته شده بودند که حیرت همه مردم در سطح جهان را برانگیختند.

امروزه طراحی ویلا مدرن، به دلیل داشتن فضای بیشتر و همچنین توانایی در نزدیک کردن مردم به طبیعت، بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. برای درک بهتر این سبک معماری مدرن و بررسی جدیدترین طرح ها در سال 2022، با ما همراه باشید:

چگونه یک ویلا مدرن طراحی کنیم؟

تمایل و نیاز به ساخت ویلاهای مسکونی مدرن در بسیاری از جوامع رایج است، برخی حتی ممکن است شامل چندین طبقه باشند. این به وضوح در محله هایی که خانواده ها درآمد بالایی دارند به وفور دیده می شود. میلیون ها نفر رویای ساختن ویلای خود را دارند، اما همه نمی توانند.

با این حال، کسانی که همیشه وجود دارند که قصد دارند تا مطمئن شوند که طراحی معماری ویلای آنها مدرن است و کلاسیک نیست.

برای طراحی ویلا با استانداردهای بالا، باید فاکتورهای خاصی را در نظر داشته باشید.

بدین ترتیب در این مقاله به ذکر و توضیح مبانی طراحی معماری مربوط به یک طراحی ویلا مدرن می پردازیم.

عوامل مهم در طراحی معماری ویلا مدرن کدامند؟

طراحی ویلا مدرن

مکان / موقعیت

به طور کلی موقعیت مکانی مهمترین عامل هر طراحی معماری مدرن است. هنگامی که به دنبال مکانی برای زندگی هستید، به خصوص، به عنوان اولین چیزی که بسیاری از مشتریان نگران آن هستند، مسئله ی مکان وجود دارد.

اگر قصد دارید ویلایی را طراحی کنید که 24 ساعته در آن زندگی کنید، باید محله ای که در آن ساخته می شود و همچنین امکانات موجود در مناطق مجاور را بررسی کنید.

همچنین، اگر بچه دارید، باید مطمئن شوید که نزدیک ویلای شما یک مدرسه وجود دارد و می توانید هر روز به راحتی به محل کار خود بروید. علاوه بر این، این عامل ممکن است جنبه های دیگری نیز داشته باشد.

با توجه به اینکه این ویلا خانه شما خواهد بود، لازم است اطمینان حاصل کنید که در مکانی است که نور خورشید صبحگاهی را دریافت می کند تا از تغییر و طراوت فضای ویلا هر روز مطمئن شوید.

این مسئله بسیار مهم است زیرا می تواند روی میزان رضایت همه افراد در ویلا تأثیر بگذارد. علاوه بر این، مهم است که اطمینان حاصل شود که ویلا در نزدیکی کارخانه یا آزمایشگاه ساخته نشده است. زیرا می تواند آلودگی زیادی ایجاد کند. همیشه ترجیح داده می شود برای حفظ سلامتی خود تا حد امکان از این مناطق دوری کنید.

علاوه بر این، برای جلوگیری از ناراحتی ناشی از صدای خیابان‌های شلوغ و بوق‌های بلند ماشین، باید از زندگی در ویلاهای واقع در خیابان عمومی نیز خودداری کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش کار برانیا آفیس به صفحه طراحی ویلا مراجعه فرمایید

اندازه / فضا

دومین عامل مهم هر طراحی ویلا مدرن، اندازه ی آن است. این عامل اساسی است زیرا می تواند بر کل بودجه شما تأثیر بگذارد. به عبارت دیگر هر چه ویلا بزرگتر باشد هزینه آن بیشتر است و بالعکس.

برای اینکه بتوانید در مورد فضای مناسبی که در یک ویلا نیاز دارید تصمیم بگیرید، ابتدا باید تعداد افرادی که در آن زندگی می کنند تخمین زده شود. در بیشتر موارد، ویلاهای مجلل بزرگتر از ویلاهای ساده هستند. همه چیز به نحوه ی طراحی ویلا در همان ابتدا، بستگی دارد.

سبک

یکی دیگر از عوامل مهم، سبک طراحی ویلا مدرن است. هنگامی که ویلای خود را طراحی می کنید، مطمئن شوید که نیازها و خواسته های خود را در برنامه گنجانده اید. این قطعا باعث می شود که طراحی ویلای مدرن را بیشتر دوست داشته باشید وزندگی در آن را نیز بیشتر دوست داشته باشید.

طراحی ویلا مدرن

چند نمونه از عجیب ترین انواع طراحی ویلا مدرن در سطح جهان:

این مجموعه یکی از بهترین معماری های طراحی ویلا مدرن، از جمله ویلاهای خصوصی ارائه شده توسط انجمن ArchDaily است. از پروژه های مدیترانه‌ای در یونان تا اقامتگاه یک نفره در ایران، این مجموعه از پروژه‌های بسیار زیادی دارد که چگونه معماران ویلاهای مدرن را طراحی می‌کنند.

MetaMundo دومین NFT سه بعدی خود را راه اندازی کرده است، ویلایی در مجاورت اقیانوس، با یک گالری NFT، شامل غرفه های مختلف و مناطقی سرگرم کننده. این سازه توسط معمار آمریکایی و خلاق هیبریدی لوئیس فرناندز طراحی شده است تا به فضایی بسیار مناسب برای ملاقات، بازی و استراحت تبدیل شود. از آنجایی که قوانین فیزیک در این مکان کاملا تغییر می کنند، او این سوال را مطرح می کند که معماری در این فضا چه معنایی خواهد داشت، چگونه آن را تجربه خواهیم کرد و چگونه از آن استفاده خواهیم کرد؟

MetaMundo دومین NFT سه بعدی خود را راه اندازی کرده است، ویلایی در مجاورت اقیانوس، با یک گالری NFT، شامل غرفه های مختلف و مناطقی سرگرم کننده. این سازه توسط معمار آمریکایی و خلاق هیبریدی لوئیس فرناندز طراحی شده است تا به فضایی بسیار مناسب برای ملاقات، بازی و استراحت تبدیل شود. از آنجایی که قوانین فیزیک در این مکان کاملا تغییر می کنند، او این سوال را مطرح می کند که معماری در این فضا چه معنایی خواهد داشت، چگونه آن را تجربه خواهیم کرد و چگونه از آن استفاده خواهیم کرد؟

این مجموعه یکی از بهترین معماری های عجیب و غریب طراحی ویلا مدرن در سال گذشته است. این پروژه، پروژه های مسکونی خصوصی ارائه شده توسط انجمن ArchDaily را برجسته می کند. می بینیم که انجمن ArchDaily فعالیت عمده ای در طراحی ویلاهای مدرن و به روز دارد.

اگرچه تنوع طراحی ویلاهای خصوصی اغلب به عوامل مختلفی از جمله، بافت و در دسترس بودن مصالح و موارد بسیار زیاد دیگر بستگی دارد، ولی مهم‌ترین عامل معماری مسکونی، کاربران و نیازها و ترجیحات فضایی آنها است. میس ون در روهه یک بار توضیح داد که این رویکرد کاربرمحور مدت‌هاست که مورد استفاده قرار می‌گیرد که “معمار باید شناخت کافی نسبت به افراد داشته باشد و ویلا را به شکل برنامه‌ریزی شده ای برای زندگی همان شخص طراحی کند.”

در طول چند سال گذشته، برندهای لوکس و مد شروع به ورود به معماری کرده اند. برخی از موزه ها، بنیادها و سازمان های فرهنگی را ساخته اند.

 بر اساس همین مفهوم، کارل لاگرفلد، همراه با شرکت اسپانیایی Sierra Blanca Estates و شرکت طراحی و برندینگ The One Atelier، اولین “پروژه معماری لوکس” خانه مد، ویلاهای کارل لاگرفلد در ماربلا، اسپانیا را توسعه دادند. این پروژه که توسط The One Atelier طراحی شده است، آندره آ بوسکتی رئیس طراحی آن است. این پروژه تولید کربن پایینی دارد، که با تعهد برند به پیمان مد هماهنگ است. یک ابتکار جهانی پایداری که به دنبال تغییر صنعت مد از طریق اهداف آب و هوایی و تنوع زیستی است.

عناصر کلیدی طراحی ویلای مدرن

زیبایی شناسی مینیمالیستی

ویژگی بارز طراحی ویلاهای مدرن، زیبایی شناسی مینیمالیستی آنها است. طراحی مینیمالیستی فضایی آرام ایجاد می کند که به ساکنان اجازه می دهد تا همزمان بر زیبایی در سادگی تمرکز کنند.

 

پلان های طبقه باز

ویلاهای مدرن اغلب دارای پلان های باز هستند که به طور یکپارچه فضاهای نشیمن را به هم متصل می کنند. این مفهوم طراحی، حس با هم بودن را بیشتر می کند و فضا را برای خانواده ها و کسانی که عاشق سرگرمی هستند، ایده آل می کند.

 

ادغام با طبیعت

ترکیب محیط طبیعی یکی از جنبه های اساسی طراحی ویلاهای مدرن است. پنجره های بزرگ و فضاهای سکونت در فضای باز، مرزهای بین داخل و خارج ویلا را از بین می برد و به ساکنان این امکان را می دهد که با طبیعت ارتباط برقرار کنند.

 

ویژگی های پایدار

پایداری، یک نگرانی رو به رشد در طراحی ویلاهای مدرن است. بسیاری از طراحان از مواد سازگار با محیط زیست و سیستم های انرژی کارآمد استفاده می کنند.

 

نقش فناوری

فناوری نقش اساسی در طراحی مدرن ویلا ایفا می کند و خانه ها را هوشمندتر و راحت تر می کند. سیستم‌های خانه هوشمند به ساکنان این امکان را می‌دهند که نور، امنیت و آب و هوا را به راحتی کنترل کنند.

سخن پایانی

در این مقاله در رابطه با عجیب و غریب ترین طراحی ویلا مدرن در سال 2022 صحبت کردیم. طراحی این ویلاها به حدی عجیب است که تا بحال مقالات متعددی در رابطه با آنها نوشته شده است. ما در شرکت برانیا تخصص و اعتبار زیادی در زمینه ی طراحی و ساخت انواع مختلف ویلاهای مدرن را داریم و تلاش کرده ایم که علم خود را در این زمینه کاملا به روز نگه داریم.

از اینکه مقاله ی ما را مطالعه کردید ممنونیم و امیدواریم که نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

موس