طراحی ویلا دوبلکس

طراحی ویلا دوبلکس

ویلا دوبلکس نوعی ساخت و ساز مسکونی است که در طراحی ویلا دوبلکس تنها شامل یک آشپزخانه و ناهارخوری می باشد.

دارای دو واحد نشیمن مستقل است که در کنار هم قرار گرفته اند یا در دو طبقه پخش شده اند و یک دیوار مرکزی مشترک و فضای انتقال (پله یا آسانسور) دارند.

با وجود داشتن دو سطح، فقط به صورت واحد ارائه می شود. هر دو طبقه ممکن است ورودی جداگانه خود را در سطوح مربوطه داشته باشند.

ویلا یک خانواده با پلان دوبلکس ویلایی است که در دو طبقه ساخته شده و دارای آشپزخانه و فضای غذاخوری مشترک است.یک دوبلکس معمولاً دارای یک چیدمان کف باز و فرش اضافی است که به آن فضایی ویلا مانند می دهد.

هنگامی که سطح فرش زیادی وجود ندارد، همانطور که در یک دوبلکس جمع و جور وجود دارد، ارتفاع بیشتری بدست می آورید که سپس برای قفسه بندی استفاده می شود و این تصور را ایجاد می کند که فرصت بیشتری وجود دارد.

خصوصیات ویلا و خانه های دوبلکس در دنیای غرب

در دنیای غرب، اقامتگاه‌های دوبلکس حتی ممکن است دو خانوار را در خود جای دهند، زیرا هر سطح در شرایط خاص خود یک مسکن مستقل است.

با توجه به توانایی خانواده مالک برای اجاره دائمی بخشی از خانه خود به مستاجران، دوبلکس ها ممکن است بازده سرمایه گذاری بالایی داشته باشند. چنین خانه عظیمی یک ورودی مجزا خواهد داشت و با یک دیوار مشترک به دو قسمت تقسیم می شود. خانه دو طبقه معروف به میکرو دوبلکس نوعی سازه مسکونی است.

این نیز شامل یک آشپزخانه و ناهار خوری است. هنگامی که این یک فوت مربع کوچکتر داشته باشد، به عنوان یک دوبلکس کوچک و زمانی که توسط دو نفر مختلف به اشتراک گذاشته می شود، به عنوان نیمه دوبلکس یا دوبلکس تقسیم می شود.

دارای یک دیوار میانی مشترک و از دو واحد نشیمن در کنار هم یا در دو سطح با ورودی مجزا تشکیل شده است.

طراحی ویلا دوبلکس

صفر تا صد طراحی ویلا با همراهی تیمی مجرب

تقسیم برنامه های ویلا دوبلکس

در طراحی ویلا دوبلکس در طبقه پایین یک دوبلکس، معمولا شامل آشپزخانه، راهرو و اتاق خواب است، در حالی که طبقه فوقانی توسط اتاق خواب اصلی اشغال شده است.یک دوبلکس همیشه دو طبقه است و فراتر نمی رود، در این صورت به آن مالتی پلکس گفته می شود.

مشابه این، در یک ویلا دوبلکس انباشته، قسمت مشترک افقی به عنوان کف واحد بالا و سقف واحد پایین عمل می کند و امکان انتقال آسان صدا از طریق مناطق مشترک را فراهم می کند.

دفترچه مالی ویلا های دوبلکس امروز

در هر صورت، مردم به طور فزاینده ای در حال سرمایه گذاری در ویلا های دوبلکس هستند که به نفع آنها است. برخلاف دوبلکس ها که اساساً ساختمان های دو طبقه با واحدهای مسکونی و ورودی های زیادی هستند، واحدهای آپارتمانی معمولاً بخشی از ساختمان های بلند هستند.

در نتیجه، بسیاری از افراد ثروتمند ویلا های دوبلکس را انتخاب می کنند که فرصت های مالی عالی نیز در بر دارد.

انواع طراحی ویلا دوبلکس

 • ویلا های دوبلکس استاندارد:

  یک ویلا دوبلکس با دو طبقه، با پله هایی که سطح اول را به سطح دوم متصل می کند. در طراحی ویلا دوبلکس به این سبک اتاق نشیمن و آشپزخانه در طبقه پایین و اتاق خواب و اتاق کودکان در طبقات بالاتر قرار دارند.

 • ویلا های دوبلکس همکف:

  ویلا های دوبلکس قرار است در سطوح زیرزمین آپارتمان‌ها ساخته شوند که طبقات پایین رو به باغ باشد و اتاق‌های خواب را در خود جای دهد. اتاق نشیمن و آشپزخانه در سطح بالایی آپارتمان دوبلکس قرار دارند. این ویلا های دوبلکس خاص برای افرادی که حیوانات خانگی و ترجیحات باغ دارند ایده آل هستند.

 • دوبلکس کم ارتفاع:

  این سبک از طراحی ویلا دوبلکس دارای یک اتاق زیر شیروانی طبقه دوم و همچنین بالکن های عریض است. برخلاف دیگر انواع ویلا های دوبلکس، این ویلا ها اغلب در فضای کوچک‌تری ساخته می‌شوند.

موقعیت و جهت در طراحی ویلا دوبلکس

 • موقعیت ملک:

  این ملک در یک کلان شهر بین المللی واقع شده است که معمولاً دارای اقامتگاه های دوبلکس کوچکتر از ساکنان حومه شهر است. تعداد اتاق های یک ویلا دوبلکس با کاهش اندازه آن کاهش می یابد.

 • چیدمان ویلا:

  چیدمان یک دوبلکس اغلب یکنواخت است، اتاق خواب اصلی در یک طبقه و اتاق خواب ها، آشپزخانه، اتاق غذاخوری و اتاق نشیمن در طبقه دیگر. با این حال، افراد ممکن است طرح طراحی ویلا دوبلکس متفاوتی را انتخاب کنند که در آن اتاق‌های بیشتری با اتاق‌های کوچک‌تر وجود داشته باشد.

مزایای ویلا های دوبلکس

1. فضاهای برنامه بزرگتر:

ویلا های دوبلکس نسبت به سایر آپارتمان‌ها فضای زندگی بیشتری دارند.

آنها همچنین دارای پاسیوهای بزرگ، فضاهای تفریحی، و گاراژ هایی هستند که این تصور را ایجاد می کنند که گسترده هستند.

در طراحی ویلا دوبلکس می توان موارد مختلفی استفاده کرد. اگر می خواهید یک دفتر کار خانگی ایجاد کنید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که همه چیز را در یک طبقه بچینید.

ویلا های دوبلکس به دلیل بزرگی و فضایی که دارند فضای زیادی برای خلوت فراهم می کنند.

فضاهای طراحی ویلا دوبلکس به طور فعال برای دفاتر، فضاهای مطالعه و سایر مکان های تفریحی استفاده می شود.

2. حریم خصوصی:

همه بیشتر نگران حریم خصوصی خود هستند. در طراحی ویلا دوبلکس فضای داخلی بزرگی ارائه می‎‌کنند و فضاها ممکن است به قسمت‌های مختلف تقسیم شوند تا خلوت بیشتری را برای ساکنان فراهم کنند.

آشنایی با ساخت و طراحی ویلا سنتی سبکی ویژه در معماری

در طراحی ویلا دوبلکس اکثر خانه ها دارای فضای لوکس هستند و عملکردهای مختلف خانه را می توان به صورت استراتژیک بین دو سطح تقسیم کرد. طبقه پایین معمولاً برای معاشرت استفاده می شود زیرا همه قسمت های مشترک مانند نشیمن، غذاخوری و آشپزخانه را در خود جای داده است در حالی که طبقه بالا فضای خصوصی تری است که برای قرار دادن اتاق خواب ها استفاده می شود. برخلاف یک آپارتمان، یک دوبلکس فرصتی عالی برای خلاقیت و معرفی عناصر دکور خانه قوی است که به فضا جلوه خیره کننده می دهد.

یک طرح باز ایجاد کنید

یک چیدمان پلان باز، دیوارها و درها را حذف می کند تا با ترکیب تمام قسمت های مشترک خانه، فضایی یکپارچه ایجاد کند. بهترین بخش یک پلان باز این است که یک فضای آزاد و روان ایجاد می کند که همچنین باعث انعطاف پذیری در چیدمان مبلمان می شود.

مناطق خارج از منطقه

باید تفکیک واضحی از مناطق مختلف در داخل خانه وجود داشته باشد و فضای انحصاری برای دفتر کار خانگی، سینمای خانگی یا منطقه سرگرمی، اتاق انبار و اتاق پودر مشخص شود. علاوه بر این، چیدمان پلان باز باید به فضاهای کوچکتر مانند یک منطقه نشستن رسمی و غیررسمی، یک اتاق پوجا تقسیم شود و حتی می توان یک فضای اختصاصی برای یک تاب داخلی ایجاد کرد.

طراحی منحصر به فرد راه پله

راه پله یکی از متمایزترین ویژگی های یک دوبلکس را تشکیل می دهد زیرا در طراحی ویلا دوبلکس یک ارتباط عمودی و بصری بین هر دو سطح خانه ایجاد می کند. داشتن یک راه پله مجسمه ای در داخل خانه بسیار توصیه می شود – چه یک پلکان مستقیم، مارپیچ، منحنی، U شکل، L شکل یا یک پلکان شناور. همچنین طرح ها و مواد مختلف را برای آج ها و رایزرها آزمایش کنید. نورپردازی دراماتیک را با آویز، لوستر، نور پراکنده یا لوستر آبشاری معرفی کنید.

یک اتصال داخلی و خارجی ایجاد کنید

با معرفی پنجره‌های بزرگ، پنجره‌های گوشه‌ای و شیشه‌های شیشه‌ای، یک ارتباط قوی درون و بیرون برقرار کنید تا خانه بزرگ‌تر به نظر برسد. محل فرود پله باید با پنجره های تمام قد به فضای باز نگاه کند تا نور طبیعی راه پله را در بیشتر قسمت های روز روشن کند. اگر دوبلکس یک خانه مستقل است و در مرحله برنامه ریزی است، طراحی داخلی اطراف یک آتریوم یا حیاط با نورگیر در سقف را در نظر بگیرید. این نوع طراحی یک جریان مداوم نور طبیعی را به ارمغان می آورد و یک فضای داخلی روشن ایجاد می کند.

دارای یک اتاق نشیمن دو ارتفاع

هیچ چیز لوکس تر و باکلاس تر از داشتن یک اتاق نشیمن دوبل نیست. در طراحی ویلا دوبلکس یک دیوار دو ارتفاع می تواند یک ویژگی برجسته باشد و می توان از مواد مختلفی مانند کاشی های رنگی یا طرح دار، روکش دیوار، رنگ، بافت یا کاغذ دیواری برای برجسته کردن آن استفاده کرد. دیوار بزرگ همچنین می تواند به عنوان یک بوم برای نمایش نقاشی ها، عکس ها، لوازم جانبی یا یک قطعه هنری چشمگیر که توجه را به خود جلب می کند، عمل کند.

با استفاده از عناصر طراحی چوبی، قالیچه، رنگ های گرم و بافت، لطافت را به اتاق نشیمن دو ارتفاع بیافزایید. یک لوستر آبشاری یا نورپردازی مجسمه‌سازی را از سقف آویزان کنید تا به فضای نشیمن با ارتفاع دوبرابر حجم و زرق و برق بیافزایید.

در پایان

شرکت برانیا آفیس با داشتن متخصصین حوزه ساخت و معماری دارای تجربه عالی در ساخت و طراحی ویلا دوبلکس است. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد ویلاهای دوبلکس  ما مراجعه کرده و با مشاوران فروش ما صحبت کنید. داشتن ویلایی دوبلکس رویایی دست یافتنیست و از راه درست و اصولی می‌توان به آن دست یافت. از مشاوران و کارشناسان مجرب در راه طراحی و ساخت ویلا حتما استفاده کنید تا رویاها به واقعیت تبدیل شوند.

موس